Оборонне відомство Великої Британії має плани із закупівлі партії FPV-дронів, призначених для постачання Силам оборони України у рамках міжнародної ініціативи, відомої як "коаліція дронів" - нагадаємо, що ініціатором створення такої "коаліції" була Латвія, офіційно її сформували у лютому цього року, а у квітні вона увійшла до Офісу підтримки коаліцій. Станом на сьогодні у ній беруть участь близько півтора десятка країн.
Велика Британія у рамках коаліції оголосила про тендер Large First Person View Drone ITT, у рамках якої планують закупити до 15 партій дронів по 20 одиниць у кожній (всього до 300 БПЛА) на суму у 2 млн фунтів стерлінгів (близько 2,67 млн доларів США). Як розповідають у виданні UK Defence Journal, дрони будуть призначені для виконання як розвідувальних, так і ударних завдань.
Читайте також: Армія США вимушена призупинити закупівлю баражуючих боєприпасів Switchblade 600 - у чому причина
З тактико-технічних характеристик відомо, що FPV-дрони, які хоче закупити Велика Британія, повинні нести корисне навантаження вагою до 5 кг. Для порівняння, один з найбільших українських FPV-дронів "Королева Шершнів" може нести до 9,5 кг і у планах збільшення цього показника до 18 кг. Тоді як стандартні FPV-дрони можуть нести до 1,5-2 кг.
Відзначається, що закупівля має відбутися до 14 жовтня цього року, потім протягом чотирьох тижнів триватиме виробництво і відправка тестування, яке проходитимуть у Латвії. Постачання заплановані на листопад-грудень, випробування проходитимуть протягом трьох місяців. У випадку, якщо озброєння пройде тестування, британці хочуть масштабувати виробництво потенційно до 500 дронів на місяць.
У контексті коаліції дронів варто відзначити ще наступний важливий факт - нещодавно Міністерство оборони України повідомило, що у тендерах "коаліції дронів" вперше зможуть взяти участь й українські компанії, йдеться як про постачання FPV-дронів (це якраз той тендер, про який йдеться вище), так і для дронів-перехоплювачів.
Нагадаємо, сьогодні Сили оборони України успішно використовують зенітні FPV-дрони для знищення як розвідувальних безпілотників російського окупаційного війська, так і дронів-камікадзе на кшталт "Изделие-51" ("Ланцет").
Також нещодавно у мережі з’явилося перше публічне відео, як росіяни за допомогою FPV-дрона невдало намагалися збити український безпілотник. Втім, все одно варто звернути увагу на те, що ворог намагається скопіювати й цю українську тактику.
Читайте також: У РФ заявили про постачання партії ракет "Х-БПЛА", ними може бити й "Орион", який активізувався на Курщині