xcounter
#

Чому для контрнаступу ЗСУ погода ще несприятлива, покажемо на Kirpi й "тракторних військах"

12494
Турецький бронеавтомобіль Kirpi класу MRAP в строю ЗСУ, ілюстративне зображення з відкритих джерел
Турецький бронеавтомобіль Kirpi класу MRAP в строю ЗСУ, ілюстративне зображення з відкритих джерел

Якщо грунт досі не просох і не прохідний навіть для бронемашин класу MRAP, на танкові прориви позицій рашистів сподіватись ще зарано

У відкритому доступі з’явилось відео, яке показує на перший погляд "рутинний" епізод із життя наших захисників на фронті – турецький бронеавтомобіль Kirpi класу MRAP одного із підрозділів ЗСУ застяг в багнюці, і щоб його звідти витягнути, довелось просити допомоги у місцевих "тракторних військ".

Здавалось би, що тут такого – погода зараз така, що будь-яка бронетехніка може загрузнути в багнюці, а на "тракторні війська", які допомагали ЗСУ зокрема збирати покинуті рашистами трофеї, ми всі надивились у перші місяці повномасштабного вторгнення РФ. Але з іншої сторони, це просте відео дає просту відповідь на важке питання, яке буквально "висить у повітрі" - а коли ж контрнаступ, і чому треба чекати, поки грунт не просохне.

Читайте також: Втрати рашистів у напрямку Бахмута з травня 2022: у скільки вбитих та поранених обійшовся 1 км

Якщо самостійно подивимось у відкритих джерелах характеристики турецької бронемашини Kirpi, то побачимо, що маса цього MRAP може складати максимум 19,7 тонн, кліренс – 34,5 сантиметрів, на борт може вміститись десант до 10 бійців.

На перший погляд, це не настільки важка ББМ, щоб вгрузнути у нашій багнюці. Тим не менш, навіть така машина загрузла, що для її "порятунку" довелось просити допомоги у місцевих фермерів, і вгрузла настільки міцно, що знадобилось тягове зусилля одразу на чотири трактори МТЗ-82 (кожен з яких важить насправді максимум 3 тонни з навісним обладнанням).

Із цього всього випливає доволі простий висновок – якщо зараз на нинішню погоду грунт не прохідний навіть для бронеавтомобілів класу MRAP, уже прямо зараз чекати на механізований прорив позицій рашистів поки що не варто. Тому потрібно буквально дочекатись, коли просохне грунт, і саме тоді наступить пора для нових перемог ЗСУ при звільненні тимчасово окупованих земель України.

Турецький бронеавтомобіль Kirpi класу MRAP і ракетна система M270 в строю ЗСУ, ілюстративне зображення з відкритих джерел
Читайте також: Колісні танки AMX-10 RC вже в Україні, деякі з них навіть прибули на передову