В ніч на 30 жовтня 2024 року на верфі компанії BAE Systems в британському місті Барроу-ін-Фернесс відбулась пожежа, характер та масштаби якої на даний момент невідомі.
Особливість ситуації полягає в тому, що саме на цій корабельні BAE Systems будує багатоцільові атомні субмарини проекту Astute, а після завершення робіт по цьому проекту має перейти до побудови атомних підводних човнів-носіїв балістичних ракет Dreadnought, пояснює в своїй публікації портал The War Zone.
Читайте також: Boeing спробувала "підзаробити" на контракті в $23,8 млрд на запчастини до C-17, і це показав аудит Пентагону
Якщо конкретніше, то палав комплекс Devonshire Dock Hall (DDH), а дані щодо самої пожежі та її наслідків виглядають так. На момент загоряння на цій верфі в нічну зміну працювало 200 осіб, яких вдалось оперативно евакуювати з території корабельні. Але хоча пожежу вдалось загасити швидко, працівники верфі не змогли отримати швидко доступ на свої робочі місця для відновлення роботи.
Спочатку поліція місцевим жителям оголосила, що ніякої небезпеки в результаті пожежі нема, але згодом надійшла інша ввідна – закрити вікна через можливі шкідливі часточки у повітрі. При цьому, що цікаво, британській владі довелось спростовувати чутки про можливе виділення радіації внаслідок пожежі.
Але при цьому лишається невідомим статус найголовнішого елементу на цій корабельні – сьомої атомної багатоцільової субмарини HMS Agincourt, добудова якої має завершитись уже в 2026 році.
Особливість цієї корабельні полягає в тому, що там усі технологічні процеси максимально замкнуті на цехи комплексу DDH, що дозволяє зокрема приховувати від «очей» розвідувальних супутників всіх країн світу етапи по будівництву атомних субмарин, які веде BAE Systems.
А ця деталь, в свою чергу, ще більше підсилює напруженість щодо істинних причин пожежі, навіть якщо британська влада намагається подати цей епізод як незначний.
Тим більш, що цей епізод із загорянням на британській верфі по будівництву атомних субмарин наклався на інші подібні епізоди з актами саботажу на військових базах та об’єктах критичної інфраструктури країн-учасниць НАТО, до яких може бути причетна агентура Росії.
Читайте також: Ідеологія для знищення енергетики України в Кремля є ще з 1960-х років, але там були диверсанти замість Ту-95МС