xcounter
#

БПЛА "Лелека-100" прийнято на озброєння ЗСУ

6150
БпАК "Лелека -100" - один з наймасовіших безпілотників що експлуатується ЗСУ
БпАК "Лелека -100" - один з наймасовіших безпілотників що експлуатується ЗСУ

Безпілотний комплекс від приватної компанії DeViRo став третім з українських БПЛА, що офіційно прийнятий на озброєння української армії

Міністр оборони України Андрій Таран у вівторок, 11 травня 2021 року, підписав Наказ №114, яким малий оперативно-тактичний розвідувальний БпАК "Лелека-100" виробництва ТОВ "Виробничо-Інноваційної компанії "ДЕВІРО" прийнято на озброєння Збройних сил України.

Таким чином, розробка дніпровських зброярів стала третьою з вітчизняних безпілотних систем, що пройшла всі держвипробування та визнана українськими військовими.

Читайте також: Сенсаційні побажання: Командувачі родів військ ЗСУ розповіли, яке нове озброєння вони хочуть
Лелека -100
БпАК "Лелека -100" від приватної компанії "Виробничо-інноваційної компанії "Девіро" під час державних випробувань фахівцями ДНДІ восени 2020 року

Першим на озброєння був прийнятий БпАК Spectator-М1, створений ВАТ "Меридіан" ім. С.П Корольова" (входить до складу ДК "Укроборонпром") у червні 2019 року. Другим - А1-СМ "Фурія" виробництва приватної компанії НВП "Атлон Авіа" (входить до складу ГС "Ліга оборонних підприємств України") у квітні минулого року.

БПЛА
Вже прийняті на озброєння ЗСУ БПЛА А1-СМ "Фурія" (ліворуч) та Spectator-М1

У червні 2020 року стало відомо, що розвідувальний БПЛА "Лелека-100" почав готуватися до державних випробувань в ДНДІ ВС ОВТ. У жовтні минулого року було офіційно підтверджено, що випробування почалися.

Лелека -100
БпАК "Лелека -100" від приватної компанії "Виробничо-інноваційної компанії "Девіро" під час державних випробувань на полігоні ДНДІ ВС ОВТ восени 2020 року

Нагадаємо, комплекс від DeViRo успішно експлуатується Збройними силами з 2016 року, зокрема активно використовується як розвідник у зоні бойових дій в Донецький та Луганський області. З 2018 року він перебуває на дослідній експлуатації у Збройних Силах України.

Лелека -100
ТТХ БпАК "Лелека -100"

Також варто додати, що "Лелека-100", разом з артилерійським коригувальником А1-СМ "Фурія" є одним з наймасовіших безпілотників ЗСУ. Загалом відомо про постачання понад 300 таких апаратів українським військовим.

Читайте також: ЗСУ почали випробування українського імітатора низьколітаючої повітряної цілі (відео)