Як повідомила прес-служба Державного науково-дослідного інституту випробувань і сертифікації озброєння та військової техніки, державні випробування дослідного зразка безпілотного авіаційного комплексу "Лелека -100" проводяться одразу на двох полігонах – на Чернігівщині та Дніпровщині.
Випробувальні польоти проводять спільні екіпажі з-поміж зовнішніх пілотів від виробника - "Виробничо-інноваційної компанії "Девіро", та випробувальної бригади ДНДІ ВС ОВТ, які пройшли відповідну підготовку.
Читайте також: Проводяться випробування БПЛА Bayraktar TB2 з оновленим обладнанням
!["Лелека -100"](/media/contentimages/c235f8f0fbddabd9.jpg)
Зовнішньотраєкторні вимірювання здійснюються радарною системою MFTR-2100/40.
![MFTR-2100/40](/media/contentimages/3b75f8f10dbcb524.jpg)
Відзначається, що за програмою Державних випробувань передбачено оцінку авіаційного комплексу "Лелека -100" в умовах протидії засобів протиповітряної оборони та радіоелектронної боротьби.
!["Лелека -100"](/media/contentimages/3c65f8f0fcd37d97.jpg)
Як раніше повідомляв Defense Express, підготовка до державних випробувань вітчизняного комплексу від "Девіро" почалися у червні цього року.
Безпілотник, що був допущений до експлуатації в Збройних силах України у 2016 році та пройшов роки випробувань в бойових діях на Донбасі, вже успішно пройшов попередні визначальні відомчі випробування.
!["Лелека -100"](/media/contentimages/1055f8f0ff197d95.jpg)
Варто додати, що "Лелека -100" є одним з найбільш масових та використовуємих БПЛА в Збройних силах. За роки війни, силовикам України було поставлено близько 300 безпілотників, які провели до 46% усіх бойових вилетів на Сході країни.
!["Лелека -100"](/media/contentimages/8cb5f8f0fe304147.jpg)
Нагадаємо, наразі єдиним приватним безпілотним комплексом, що прийнятий на озброєння ЗСУ є А1-СМ "Фурія" виробництва НВП "Атлон Авіа". Відповідний наказ №115 був підписаний Міністром оборони 9 квітня 2020 року.
!["Лелека -100"](/media/contentimages/e435f8f10c7ea637.jpg)
Читайте також: Перший коптер українського виробництва допущений до використання в ЗСУ