xcounter
#

Бійці ЗСУ показали, що отримали 100-мм гармату БС-3 часів 1940-х років (фото)

57931
БС-3 в строю ЗСУ, вересень 2023 року, джерело – twitter-профіль Aloha
БС-3 в строю ЗСУ, вересень 2023 року, джерело – twitter-профіль Aloha

Сам факт появи цього раритету показовий, але ще не можна назвати системним

У відкритому доступі з’явилось фото, яке свідчить – у розпорядженні одного із підрозділів ЗСУ, ймовірно зі складу десантно-штурмових військ, з’явилась гармата типу БС-3 калібру 100 міліметрів, серійних випуск яких відбувався взагалі ще з 1944 по 1951 роки.

Про те, що ця гармата може реально використовуватись в боях проти рашистських окупантів, свідчать зокрема фотографія із новим або ж гарно збереженим 100-мм снарядом, який тримає в руках один із бійців обслуги цієї БС-3. Ну і також – що сама ця гармата сфотографована на відповідно облаштованій польовій позиції. Відповідні фото виклав у відкритий доступ OSINT-аналітик Aloha на своєму профілі в Twitter.

Читайте також: В наступні кілька тижнів Україна може отримати Мі-24 від сусіда, який переходить на AH-1Z Viper

До цього моменту, на початку вересня 2023 року факт наявності в своєму розпорядженні БС-3 також демонстрували бійці ДПСУ, і це було перше офіційне підтвердження по таким гарматам в строю Сил оборони України.

На даний час поки нема даних, які б дозволили оцінити, чи є поява гармат типу БС-3 на озброєнні наших захисників тенденцією, або ж навпаки – цікавим винятком, але сам факт постановки у стрій такого "раритету" є доволі показовим. Оскільки демонструє потребу СОУ в подальшому насиченні артилерійськими засобами.

Бійці ДПСУ ведуть вогонь із БС-3, вересень 2023 року, скрін-шот з офіційного відео ДПСУ

Гармати типу БС-3 мають такі "паспортні" характеристики: дальність ведення вогню - до 20,8 км, темп стрільби – до 8-10 пострілів на хвилину, бойова маса – 3,6 тонн.

Через потребу в тому ж насиченні артилерійськими засобами складові Сил оборони України вимушені використовувати різні типи "раритетних" гармат. Наприклад, як раніше розповідав Defense Express, у жовтні 2023 року ТРО показала незвичайний "ган-трак" на шасі Tatra та з КС-19 1940-х років.

А в серпні цього року був приклад, коли бійці ЗСУ зробили з МТ-ЛБ та Д-44 машину "їздить та стріляє", що теж було доволі незвичною імпровізацією.

"Ган-трак" із КС-19 на шасі вантажівки Tatra, осінь 2023 року, фото – 241 бригада територіальної оборони
Читайте також: В США є лише 4 компанії, які роблять ракетні двигуни, і це впливає на поставки GMLRS для ЗСУ