xcounter
#

Базою для Бе-200, який роблять в Таганрозі, був взагалі А-40 "Альбатрос"

22532
Рашистський Бе-200, ілюстративне фото з відкритих джерел
Рашистський Бе-200, ілюстративне фото з відкритих джерел

Що це був за літак, і чому його проект так і не довели до кінця

За повідомленнямиз відкритих джерел, сьогодні вночі нашими дронами-камікадзе зазнав атаки зокрема рашистський "АНТК им.Бериева" в місті Таганрог, на якому зокрема виготовляють пошуково-рятувальні літаки-амфібії Бе-200. На даному фоні особливо цікавим виглядає те, що за даними The Military Balance 2023, в строю збройних сил Росії наразі налічується лише один Бе-200, приписаний до морської авіації ВМФ РФ.

Але ще більш цікавішим виглядає той факт, що пошуково-рятувальний літак Бе-200 був створений взагалі на базі радянського проекту протичовнового пошуково-рятувального літака А-40 "Альбатрос", котрий так і не був запущений у серію.

Читайте також: Армія США тільки зараз почала тренувати танкістів стріляти на понад 2 км
А-40 "Альбатрос", архівне фото з відкритих джерел

Роботи по А-40 "Альбатрос" стартували ще у 1983 році, і вже на той момент передбачалось, що цей літак-амфібія має замінити собою Бе-12, котрий уже на той момент вважався морально та фізично застарілим.

Конструктори А-40 передбачали, що їх "Альбатрос" має стати найбільшим у світі спеціалізованим літаком-амфібією у світі, та повинен знищувати підводні човни противника в будь-якій точці Світового океану.

Під такий задум А-40 «Альбатрос» мав отримати відповідні характеристики: тривалість патрулювання – до 12 годин, практична дальність – до 4000 кілометрів, бойове навантаження – 6500 кілограмів (більш ніж удвічі, аніж у Бе-12).

А-40 "Альбатрос", архівне фото з відкритих джерел

Довжина корпусу А-40 "Альбатрос" складала 45,7 метрів, розмах крила – 42,5 метрів, максимальна злітна маса – 90 тон, екіпаж – 4-8 осіб. Усього було виготовлено три дослідні екземпляри цього літака, випробування яких відбулись ще до розвалу СРСР.

Після 1991 року проект А-40 в росіян опинився у "підвішеному" стані, оскільки подальші роботи та випробування по цьому літаку не відбувались, а в 2012 році Міноборони РФ заявило про закриття проекту по протичовновому "Альбатросу".

В 2016 році російське оборонне відомство заявляло намір поновити роботи по протичовновому А-40 "Альбатрос", однак наразі жодних слідів по цьому наразі не проявляється.

А-40 "Альбатрос", архівне фото з відкритих джерел
Читайте також: РФ заявляє про створення таємничого УМБП під літаки і "Торнадо-С"