BAE Systems представила цифрові технології, які використовуються під час проєктування британського винищувача шостого покоління Tempest. Мета цих технологій полягає в тому, щоб спростити та пришвидшити розробку бойового літака, який планують ввести в експлуатацію до 2035 року.
Йдеться, зокрема, про поєднання змодельованих на комп’ютері цифрових двійників і моделей, надрукованих на 3D-принтері.
Читайте також: Пілот винищувача F-16 програв штучному інтелекту в п’яти раундах поспіль: але є нюанси
Так, завдяки новітній технології цифрових двійників, концептуальні форми літака були віртуально спроєктовані та випробувані з використанням високопродуктивних комп’ютерів, здатних обчислювати аеродинамічні характеристики літаків, а також льотчиків-випробувачів, які підіймають Tempest у небо з наземного симулятора.
Після цифрового тестування масштабні моделі були надруковані на 3D-принтері, а згодом їх випробовували в аеродинамічній трубі, щоб фізично перевірити аеродинамічні властивості конструкції за умови різкого вітру, швидкість якого удвічі перевищує швидкість звука.
Дані цих випробувань використовуються для уточнення і формування остаточної конструкції наступного бойового літака Великобританії.
Дослідження є частиною широкої програми з визначення вимог до майбутньої системи повітряного бою і, зрештою, реалізації найпередовішого інженерного проєкту Великобританії – винищувача шостого покоління.
BAE Systems у тісній співпраці з Rolls Royce, Leonardo і MBDA в рамках Team Tempest досліджує більш як шістдесят технологічних галузей, експериментуючи з різними ідеями, від фізичної форми літака і до складних датчиків, які стануть "мізками" майбутньої системи.
Детальніше про новий винищувач шостого покоління Tempest можна почитати в нашому матеріалі.
Читайте також: На межі штопору: київський НТК "Електронприлад" посилає владі сигнал "SOS"