xcounter
#

Армія США випробує самохідний міномет AMPV з баштою NEMO від фінської Patria

3382
Бронемашина AMPV у версії самохідного міномета з баштою NEMO, фото – BAE Systems
Бронемашина AMPV у версії самохідного міномета з баштою NEMO, фото – BAE Systems

Що це за машина, і чим вона відрізняється від звичайного БТР з мінометом

BAE Systems передала Армії США для випробувань прототип самохідного міномета на базі гусеничної бронемашини AMPV, котра оснащена баштою NEMO із швидкострільним мінометом калібру 120-мм, створеною фінською Patria за участі норвезької Konsberg.

До цього моменту BAE Systems демонструвала також варіант машини AMPV у варіанті ЗРК малого радіусу дії, оснащеного пусковими установками під Stinger та 30-мм автоматичною гарматою. Про це пише портал The Drive.

Читайте також: Рашисти почали ставити "Контакт-1" на свої Т-54, але це не допомогло

Зазначається, що наразі Армія США має певну кількість колісних бронемашин Stryker у варіанті M1129, оснащених 120-мм мінометом, та бронетранспортерів M113 у варіанті M1064 із аналогічним озброєнням. На даний момент американські військові перебувають в процесі замовлення AMPV у версії під 120-мм міномет.

Однак в усіх трьох випадках мова йде по суті просто про бронемашини з мінометами, де нема автоматизації заряджання та необхідного рівня захисту екіпажу, особливо у випадку вогню противника у відповідь. На цьому тлі бронемашина AMPV у варіанті з мінометною баштою NEMO має одразу кілька переваг.

Самохідний міномет M1064 на базі M113, ілюстративне фото від US Army

Зокрема, башта NEMO має автоматизоване заряджання, що дає темп стрільби в постріли за 12 секунд, або ж до 10 пострілів за 1 хвилину. Крім того, високий рівень автоматизації дозволяє відкривати вогонь швидше, аніж у звичайних бронемашин із 120-мм мінометами.

Крім того, високий рівень автоматизації процесів дозволяє бронемашині із баштою NEMO доволі швидко переключати ведення вогню з однієї цілі на полі бою на іншу, що також є безумовною перевагою.

Бронемашина AMPV у версії самохідного міномета з баштою NEMO, фото – BAE Systems

Система управління вогнем може працювати в режимі "вогневого нальоту", коли на ціль направляються одночасно шість артилерійських мін. Крім того, ця система дозволяє вести вогонь на ходу. Але найголовніша деталь, яка стосується живучості на полі бою – рівень автоматизації заряджання та ведення вогню дозволяє екіпажу в принципі не покидати машину.

Раніше Defense Express писав про те, що у Польщі для самохідного міномета Rak розробили нову башту, швидкострільність збільшено вдвічі.

Читайте також: РФ може дати режиму Лукашенко літаки Су-30СМ2, але навіть пізніше 2025-го