xcounter
#

Армія РФ використовує вже навіть БМП-1У, вкрадені у Грузії в 2008 році

6340
Бронемашини БМП-1У з модулями "Шквал", які належали армії Грузії, архівне зображення з відкритих джерел
Бронемашини БМП-1У з модулями "Шквал", які належали армії Грузії, архівне зображення з відкритих джерел

Війська окупанта демонструють все більше непрямих ознак нестачі бронетехніки в своєму строю

Міноборони РФ виклало чергове пропагандистське відео, на якому показало процес підготовки нових підрозділів для відправки на фронт вести бої проти ЗСУ. І на кадрах цього відео "засвітились" зокрема БМП-1У з модулями "Шквал", котрі, як визнають самі рашисти, були вкрадені у армії Грузії під час війни проти цієї країни у 2008 році.

Виглядає насправді неймовірним, що російські окупанти всі 15 років тримали ці крадені бронемашини на консервації, і тепер зараз навіть вирішили поставити на озброєння своїх військ. Але більш того – у відкритому доступі вже з’явились кадри і про те, що російські окупанти вже на фронті використовують крадені у Грузії БМП-1У з модулями "Шквал" для ведення боїв проти ЗСУ.

Читайте також: Що це за ракета Х-БД, і чим вона може відрізнятись від Х-101
Російські окупанти використовують вкрадені у Грузії БМП-1У з модулями "Шквал", вересень 2023 року, зображення з відкритих джерел

За деякими даними з відкритих джерел, на початок 2008 року армія Грузії мала загалом 15 машин БМП-1У з модулями "Шквал", отримані від України, із яких рашисти вкрали 14 машин цього типу.

Цікаво, що останню, 15-ту машину типу БМП-1У в строю армії Грузії автори довідника The Military Balance 2023 не вказують, пишуть лише про наявність загалом 25 одиниць БМП-1 та 46 одиниць БМП-2, при цьому вказуючи наявність єдиної БРМ-1К.

Де до цього часу могли стояти вкрадені рашистами "грузинські" БМП-1У, і який підрозділ армії РФ їх зараз використовує – поки що даних у відкритому доступі нема. Але сам факт постановки у стрій цих крадених бронемашин може бути однією із непрямих ознак того, що війська окупанта відчувають все більший дефіцит бронетехніки.

Як раніше розповідав Defense Express, російські окупанти почали використовувати навіть рідкісні САУ "Вена", майже усі серійні зразки яких були продані Азербайджану.

Російські окупанти використовують вкрадені у Грузії БМП-1У з модулями "Шквал", вересень 2023 року, зображення з відкритих джерел
Читайте також: Танкісти ЗСУ показали рідкісний РХМ "Кашалот" для випалювання окупантів (фото)