xcounter
#

Танкісти ЗСУ показали рідкісний РХМ "Кашалот" для випалювання окупантів (фото)

9216
РХМ "Кашалот", ілюстративне фото з відкритих джерел
РХМ "Кашалот", ілюстративне фото з відкритих джерел

В розпорядженні наших захисників опинились цікаві та рідкісні машини, які можуть служити для різних завдань

Прес-служба 3-ої окремої танкової Залізної бригади опублікувала фото, присвячені бойовій роботі їх підрозділів радіологічного, хімічного та біологічного захисту (РБХЗ) протягом 1,5 року повномасштабного вторгнення РФ до нашої країни.

На одному із цих фото зафіксовано процес перевезення та вивантаження із тралу як мінімум двох машин особливого призначення на базі МТ-ЛБ, які мають позначення РХМ "Кашалот". Це – спеціалізовані машини для ведення розвідки радіологічної та хімічної обстановки, які виготовлялись за радянських часів в дуже обмеженій кількості (за деякими даними, лише близько 40 машин).

Читайте також: Екскурсія Ким Чен Ина по "торговельному залу" РФ: яку маячню несли російські генерали та що розповіли дійсно важливого
РХМ "Кашалот", фото - прес-служба 3-ої танкової бригади ЗСУ, опубліковано у вересні 2023 року

Від базової версії такі машини відрізняються тим, що у десантному відсіку розміщувалось спеціалізоване обладнання РХБЗ, із озброєння – лише 7,62 мм кулемет ПКТ, і ці конструктивні особливості ускладнювали переробку "Кашалота" на бойову машину для підтримки піхоти.

У відкритому доступі є дані, що Збройні Сили України могли отримати як мінімум кілька одиниць РХМ "Кашалот". Перша спроба їх використання в боях проти російських окупантів була начебто зафіксована ще в 2014 році під час бойових дій на Сході України. Але оскільки "Кашалоти" доозброїти було неможливо, їх бойова цінність начебто виявилась низькою, тому від використання цих машин на передовій наші війська відмовились.

РХМ "Кашалот" в строю ЗСУ, ілюстративне фото з відкритих джерел

Натомість, як стверджується в окремих джерелах, станом на 2020 рік кілька екземплярів РХМ "Кашалот" могли використовуватись в навчальних центрах різних родів військ ЗСУ, та як транспорт для новостворених підрозділів вогнеметників.

Тому цілком ймовірно, що зображенні вище РХМ "Кашалот" в строю 3-ої танкової бригади могли використовуватись і як для завдань РХБЗ, так і як транспорт для вогнеметників, які буквально випалюють окупантів.

РХМ "Кашалот", ілюстративне фото з відкритих джерел
Читайте також: Підбитий "Самум" ЧФ РФ завели на буксирах до Севастополя: але як його ремонтувати - величезне питання