У теорії, цей крок представляє собою збільшення гіперзвукових ударних засобів ПС Росії – приблизно с 10 до 20.
Читайте також: Берегова охорона США може стати ключовою у протидії зростаючому флоту Китаю
Але насправді, є ймовірність, що МіГ-31к і їх дуже швидкі ракети - це переважно показуха, каже Forbes. Поки що здається, що програма гіперзвукового переозброєння російських ПС це "суцільний блиск і ніякого змісту". "Вся інформація, яку я отримав з цього приводу, не є змістовною", - сказав Том Купер (Tom Cooper), автор і незалежний авіаційний експерт.
Купер сказав, що чув скарги від російських джерел, близьких до дослідних робіт за проектом "Кинджал".
По суті, це шоу-проект, який демонструє нібито передове російське озброєння
Але два полки, які повинні отримати МіГ-31к і "Кинджали", насправді не проводять тактико-спеціальні навчання із застосування надшвидкісної ракети, яка представляє собою авіаційну версію кремлівської балістичної ракети "Іскандер" наземного базування.
Як і інші балістичні ракети, "Кинджал" практично невразливий для існуючих систем ПРО. Невідомо, скільки "Кинджалів" вироблено в Росії, але можна з упевненістю сказати, що кількість невелика. І з цієї причини Кремль, ймовірно, зберігає ракети для надзвичайно цінних цілей.
"Я думаю, що "Кинджал" призначений для більш важливих цілей, таких як центри командування і управління, військові бази і потенційно великі кораблі", - сказав Хан Крістенсен (Han Kristensen), експерт з ядерних питань з Федерації американських вчених в Вашингтоні, округ Колумбія.
Але це всього лише теорія - і вона безглузда, якщо планувальники російських ПС ще не написали принципові установки по використанню "Кинджалів" у воєнний час. І при цьому командувачі військами що не встановили процеси визначення комплексу цілей і підтримки цих цілевказівок за допомогою спеціального збору розвідданих.
"Мова йде не тільки про стрільбу ракетами - ви повинні мати повну поетапну атаку", - сказав Том Карако (Tom Karako), аналітик Центру стратегічних і міжнародних досліджень у Вашингтоні, округ Колумбія.
У повідомленнях преси вказується, що літаки-розвідники Іл-20М російських ПС можуть передавати дані цілевказівки МіГ-31к оснащеними "Кинджалом". Але неясно, чи зможуть Іл-20 вижити в межах ППО противника. Супутники й інші давачі можуть замінити системи повітряного спостереження, але вони мають свої обмеження.
Одна справа - оснастити МіГ-31к балістичною ракетою. Інша справа - перетворити це обладнання у реальний військовий потенціал. Навіть якщо припустити, що Росія створить розвідувальний апарат для підтримки нових полків МіГ-31к, через високу вартість гіперзвукової зброї - жодна армія не може закупити велику кількість.
Саме з цієї причини Брайан Кларк (Bryan Clark), аналітик Центру стратегічних і бюджетних оцінок у Вашингтоні, скептично ставиться до гіперзвукової зброї. "Є невелика кількість такої зброї, і вона дійсно дорога, тому ви не будете вражати нею купу цілей", - каже Кларк.
Можливо, розуміючи складність і високу ціну розгортання реальної гіперзвукової ударної сили, Кремль використовував "Кинджал" і МіГ-31к у якості реквізитів. МіГ-31к і їх гігантські ракети зіграли вагому роль на параді Перемоги в Москві в травні 2018 року.
За словами Купера, ці швидкісні ракети є частиною "Потьомкінського села" Володимира Путіна, що складається з візуально вражаючих, але порожніх збройних сил. "Наскільки я можу судити, зараз немає серйозного планування щодо їх військового застосування".
Читайте також: Windhover та Sparrow: Нацполіція зацікавилась безпілотниками НВП Спайтек з Одеси