Головна перешкода - це, звичайно, фінанси.
Нова морська стратегія США прояснює, в чому полягає проблема. "Наші три морські служби з тривогою стежать за зростаючої військово-морською міццю Китайської Народної Республіки", - написали начальник управління військово-морських операцій адмірал Майкл Гілдей (Michael Gilday), комендант берегової охорони адмірал Карл Шульц (Karl Schulz) і комендант корпусу морської піхоти генерал Девід Бергер (David Berger).
Читайте також: ВМС Японії розробляють ракети для наземних атак для своїх нових кораблів ПРО
"Китай реалізував стратегію і ревізіоністський підхід, націлений на самісіньке серце морської держави Сполучених Штатів. Вони прагнуть підірвати міжнародне морське управління, позбавити доступу до традиційних логістичних центрів, обмежити свободу морів, стримати нашу участь в регіональних конфліктах і замінити США як головного партнера в країнах по всьому світу. "
Для досягнення цієї довгострокової мети, Пекін ефективно розгортає найбільший в світі інтегрований флот. Їх кораблі працюють спільно, щоб захопити спірні морські зони, викликати зіткнення з судами конкуруючих країн і перешкодити патрулям ВМС США. При цьому, вони переконливо заперечують свою причетність і готуються до можливості відкритої війни.
Кораблі берегової охорони і народного ополчення особливо неприємні для стратегів США, оскільки їх діяльність зазвичай не виходить за межу, що вимагає повномасштабного військово-морського реагування. Коли флот китайських "рибальських траулерів" проганяє, скажімо, філіппінських рибалок з міжнародних вод, ні Філіппіни, ні їх союзники США, не відправлять військові кораблі, ризикуючи загострити конфлікт.
У стратегів є термін для позначення цього спектру сили, який знаходиться десь між миром і війною - "сіра зона". Керівники ВМС США пояснили, що військово-морські операції Китаю в "сірій зоні" вимагають відповідних заходів.
Берегова охорона США з її легкоозброєними, високоміцними судами і досвідом у правоохоронній області має потенціал діяти в якості морської сили Америки в "сірій зоні".
"Профіль операцій берегової охорони робить її кращим партнером по убезпеченню на морі для багатьох вразливих країн", - написали начальники ВМС. "Об'єднання її унікальних повноважень з можливостями ВМФ і Корпусу морської піхоти розширить перспективи, які ми можемо надати командувачам об'єднаних сил для співпраці і конкуренції".
Але потрібен час, гроші і зусилля, щоб адаптувати берегову охорону до операцій в "сірій зоні".
Ми ще не досягли тих цілей, до яких прагнемо
Берегова охорона налічує близько 240 патрульних катерів довжиною понад 20 м, і є 12-м за величиною військово-морським флотом в світі. Але це старіючий флот. І більшість його суден зайняті убезпеченням і службами порятунку в портах США.
У 2012 році Рахункова палата уряду США виявила, що 90 найбільших катерів берегової охорони, багатьом з яких понад 40 років, перебувають в поганому технічному стані. Минуло вісім років, і вони безсумнівно, знаходяться в ще гіршому стані.
Берегова охорона вже купує 11 нових 378-футових катерів і 64 154-футових катера. 378-футові катери були відправлені в західну частину Тихого океану не менше трьох разів в 2019 і 2020 роках для спільного патрулювання з кораблями ВМС.
Цих катерів явно недостатньо для реалізації стратегії "сірої зони". Гарна новина для американських стратегів полягає в тому, що берегова охорона працює над новими кораблями, які теоретично можуть протистояти Морському ополченню Китаю. Але за умови, що президент і Конгрес нададуть прибережній службі фінансування для їх покупки, екіпажу і експлуатації.
Але патрульний корабель типу Heritage класу Offshore Patrol Cutter (OFC) має реальний потенціал для операцій в "сірій зоні". Він може похвалитися засобами РЕБ, помилковими цілями для ракет, 57-мм гарматою і місцем для вертольота і невеликих човнів. Судно вартістю 400 мільйонів доларів "забезпечить потужність і можливості, необхідні для сприяння розвитку морського управління і захисту морського суверенітету США", - написали керівники ВМС.
Берегова охорона хоче, щоб 25 суден типу Heritage замінили 29 катерів розробки 1960-х років. Компанія Eastern Shipbuilding Group вже веде роботи над першими чотирма кораблями в Панама-Сіті, Флорида. Сервіс планує отримати всі 25 судів в 2028 році.
Протягом багатьох років, фінансування берегової охорони залишалося незмінним - близько 12 мільярдів доларів на рік. "Підвищення оперативності зарубіжних операцій берегової охорони, особливо в Тихому океані, зажадає ресурсів, яких у служби просто немає", - говорять експерти з інституту Брукінгса.
У найближчому майбутньому нова адміністрація обраного президента Джо Байдена і потенційно розділений Конгрес повинні вирішити, чи будуть США платити за інтегрований флот.
Читайте також: Ізраїль експортує кораблі: країна будує два патрульні корвети OPV-45 для Кот-д’Івуару