xcounter
#
Донбас для РФ став випробувальним полігоном

​Зброя Росії на Донбасі: стало відомо, що тестує армія РФ на сході України (фото та ТТХ)

Донбас для РФ став випробувальним полігоном
3331

Російська Федерація на тимчасово окупованому Донбасі випробовує нові комплекси радіоелектронної боротьби та радіоелектронної розвідки, дрони та високоточну зброю

Росія використовує територію окупованого Донбасу, які військовий полігон, тестуючи свої нові розробки. Мова йде про різноманітні комплекси розвідки, радіоелектронної боротьби, безпілотники, зв’язок та снайперську зброю. Про це розповів командувач операції Об’єднаних сил генерал-лейтенант Володимир Кравченко, в інтерв'ю "Укрінформ".

Наприклад на окупованих територіях виявлено комплекс радіоелектронної розвідки "Торн-МДМ". Він призначений для пошуку, аналізу та реєстрації сигналів в діапазонах до 3000 МГц, а також пеленгування на відстані до 70 кілометрів.

Читайте також: Ліквідовано понад 1000 загарбників: оприлюднені втрати російських військ на Донбасі за два роки
Торн-МДМ
Одне з небагатьох зображень "Торн-МДМ" у мережі

Серед комплексів радіоелектронної боротьби помічені РБ-341В "Леер-3", 1Л269 "Красуха-2", РБ-109A "Былина" та "Репеллент-1".

РБ-341В "Леер-3" призначений для втручання у роботу систем мобільного зв’язку, відслідковування дзвінків, визначення координат абонентів та передачі цих даних. Комплекс, окрім наземної станції включає у себе декілька безпілотників "Орлан-10", які ставлять завади та підмінюють сигнали сотових вишок. В серійне виробництво цей комплекс пішов у 2015 році.

РБ-341В Леер-3
Завдяки "Леер-3" армія РФ може розсилати фейкові SMS та пеленгувати абонентів

Л269 "Красуха-2" призначена для створення завад радіолокаційним станціям та управління безпілотниками. Точні характеристики комплексу не розголошуються, але за оцінками дальність дії комплексу становить 150-300 км. На озброєнні армії РФ з 2014 року.

Л269 Красуха-2
"Красуха-2". За зовнішний вигляд також кличуть "Луноходом"

РБ-109A "Былина" одна з найновіших станцій РЕБ російської армії, яка вперше "засвітилась" під час масштабних навчань "Захід-2017", за результатом яких вона була прийнята на озброєння. Офіційної інформації щодо можливостей комплексу, який складається з п’яти машин, досі немає.

У Росії її називають автоматизованим комплексом, який самостійно проводить аналіз радіоелектронного середовища у радіусі до 100 км та ставить завади найбільш пріоритетним цілям. Найбільш вірогідною задачею комплексу є придушення засобів радіотехнічної розвідки противника, придушення супутникового зв’язку та, можливо, підміна сигналів GPS.

РБ-109A
"Былину" у Кремлі обіцяють поставити у кожну бригаду армії РФ до 2023 року

"Репеллент-1" - комплекс протидії безпілотникам, який діє у діапазоні 200 - 6000 МГц. На відстані до 30 км може втручатися у роботу дронів, а до 10 км - у наземні станції управління. Був офіційно продемонстрований лише у 2016 році.

Репеллент-1
"Репеллент-1" - активно постачається до армії РФ

Окрім того, за словами командувача операції Об’єднаних сил зафіксовано застосування противником протитанкових керованих ракет 9М133"Корнет", керованих снарядів 3ОФ39 "Краснополь", безпілотних літальних апаратів "Орлан-10" та "Елерон".

Також відмічається застосування БпЛА в ударному варіанті. Як бойове навантаження використовуються гранати з автоматичних гранатометів та ручні осколкові гранати.

Читайте також: ​Зброя українських снайперів: замість радянської СВД - натівський калібр та тепловізори (фото)