Портал The Drive пише, що учора 20 серпня літак А400М німецьких ВПС доставив у аеропорт Калубу два гвинтокрили Airbus H145M, які призначені саме для підтримки дій Сил спеціальних операцій.
Особливість таких вертольотів – вони оснащені новітньою авіонікою, мають пристрої захисту від атаки ПЗРК, оснащені кулеметами Minigun Gatling (німецьке позначення G6), а головне – їх малий розмір та висока маневреність дозволяють діяти в умовах щільної міської забудови.
Читайте також: Майстер-клас як втратити все за лічені дні: причини краху армії Афганістану

У проміжок 2015-2017 років армія Німеччини придбала 15 гвинтокрилів H145M саме у такому оснащенні.
Відомо, що німецькі Airbus H145M будуть підтримувати операції, які виконуватимуть німецькі спецпризначенці та бійці 160 полку спеціальних операцій армії США.

При цьому The Drive навіть такий нюанс розкриває: поки німці не доставили свої вертольоти для ССО в Кабул, американські військові заявляли, що поле їх діяльності буде обмежене «повітряними воротами» столиці Афганістану.
Як тільки німецькі військові розвантажили свої гвинтокрилі машини, американські військові дали іншу заяву: ці H145M доставлені саме на їх запит, завдяки цим вертольотам армія США зможе долучитись до рятувальних операцій в Афганістані, які уже виконують військові Великої Британії, Франції та Німеччини.

На даний момент відомо, що в Афганістані перебуває як мінімум до тисячі громадян Німеччини, які бажають евакуюватись із країни, побоюючись "Талібану".
Офіційно, німецькі військові підніматимуть у повітря свої Н145М у строго обмеженому форматі: лише для операцій в межах та середмістях Кабула, лише якщо рятувальна операція повністю підготовлена і без залучення бійців ССО провести операцію неможливо, і лише у випадку якщо посадка-зліт будуть "блискавичними", аби не наражати екіпаж та бійців ССО на зайву небезпеку.

По суті, країни НАТО розпочинають нову військову операцію в Афганістані. Така операція має обмежений "гуманітарний" характер, її географія обмежується лише територією столиці країни.
Але у такого формату є теж свої критичні недоліки. Країни Заходу не встановили для себе чіткого часового ліміту такої операції, і не поставили обмежень по нарощуванню своїх військових контингентів в аеропорту Кабула.

Такого роду операція може тривати перманентно. І схоже, нас чекає історія аналогічна тому, як Путін виводив війська із Сирії: виводили в березні 2016 року, виводили в грудні 2017 року, виводили в березні 2020 року, але російські військові досі ведуть бойові дії в Сирії для "підтримки на багнетах" режиму Башара Асада.

Читайте також: Повітряні сили "Талібану" вже реальність: скільки захопили та чи зможуть використати