Космічні війська США 8 січня ц.р. офіційно стали 18-м членом розвідувального співтовариства США.
"Сьогодні ми вітаємо космічні сили в розвідувальному співтоваристві", - заявив директор національної розвідки Джон Раткліф у своєму прес-релізі в цей день.
Читайте також: Космічна розвідка – як це працює
Генерал Джон Раймонд, керівник космічних операцій США своєю чергою відзначив: "Це є важливою віхою, чітким твердженням, що Америка прагне до безпечного та доступного космічного домену. Наше партнерство забезпечить, щоб Космічні війська та нація завжди залишалися вище за будь-яку загрозу".
Джон Реймонд також заявив, що в інтересах підтримки розвідувального співтовариства тепер працюватиме підрозділ розвідки, спостереження і рекогносцировки Космічних військ США (United States Space Force Intelligence, Surveillance, and Reconnaissance Enterprise). Нова служба буде зосереджена на веденні технічної розвідки в інтересах захисту космічних систем від протисупутникової зброї, що розробляється Китаєм та РФ.
В коментарі американському спеціалізованому виданню Defense One чиновник наголосив, що цей крок є більш ніж символічним - космічні можливості росіян, китайців та інших країн зростають так само швидко, як і залежність США від космосу.
21 грудня 2019 року Президент США Дональд Трамп оголосив про створення в країні Космічних військ. У якості однієї з причин їх створення він вказав необхідність протистояти новому виклику безпеці країни, зокрема, тому, що пов'язаний з можливими атаками на американські супутники з боку китайців та росіян.
До Розвідувального співтовариства США, окрім Космічних сил США, також входять:
- Центральне розвідувальне управління,
- Бюро розвідки та досліджень, а також Дипломатична служба безпеки США Державного департаменту США;
- Управління контртерористичної і фінансової розвідки Міністерства фінансів США;
- Розвідувальне управління міністерства оборони США;
- Агенство національної безпеки;
- Розвідувальне управління Армії США;
- Розвідувальне управління ВПС США;
- Розвідувальне управління ВМС США;
- Розвідувальне управління Корпусу морської піхоти США;
- Національне агентство геопросторової розвідки США;
- Національне управління військово-космічної розвідки США;
- Управління розвідки та контррозвідки Міністерства енергетики США;
- Управління розвідки та аналізу та Розвідувальне управління Берегової охорони США Міністерства внутрішньої безпеки;
- ФБР США та Управління по боротьбі з наркотиками Міністерства юстиції США.
Космічні війська – це наймолодший, шостий вид збройних сил США, що призначений для здійснення військових операцій у космічному просторі. Вони були засновані 20 грудня 2019 року. Згідно з законом про Космічні війська, вони будуть організовані, навчені та оснащені для забезпечення свободи функціонування Сполучених Штатів у космосі та здійснення невідкладних чи тривалих космічних операцій.
До їх обов'язків належать захист інтересів США та стримування актів агресії шляхом проведення операцій у космосі.
В середині грудня 2020 року відбулась презентація офіційної назви військовослужбовців цього нового виду ЗС США. Її офіційно оголосив особисто віце-президент США Майкл Пенс під час святкування 1-ї річниці з дня створення Космічних військ США.
На сторожі космосу в США будуть стояти "Guardians", або українською "Вартові". Саме так будуть називати всіх, хто зарахований до Космічних сил (Space Force, USSF). Їх одразу ж напівжартома назвали "Вартовими галактики".
Раніше видання TheDrive відмітило схожість емблем Космічних військ США та вигаданої організації Starfleet (Зоряний флот), яка поєднує збройні сили, науково-дослідну та дипломатичну функції, із фантастичного серіалу Star Trek.
Нагадаємо, що Defense Express раніше оприлюднив серію матеріалів, що стосуються використання космосу у військових цілях. Зокрема наші читачі можуть дізнатись про космічне протистояння між країнами світу, військово-космічні проекти Китаю, про особливості ведення космічної розвідки, роль глобальних навігаційних систем в сучасних військових конфліктах, а також про те, якою може бути війна у космосі в сучасному світі.
Читайте також: Глобальні навігаційні системи – роль в сучасних військових конфліктах