Існує звичне та загальне уявлення, що приватні військові компанії – це інструмент для проведення сухопутних операцій у "сірих зонах" міжнародного права. А бувають й інші випадки – коли, наприклад, приватні військові компанії використовуються за легальними договорами для бойової підготовки збройних сил країни.
Наприклад, існує канадська приватна військова компанія Top Aces, заснована у 2000 році, і основна функція якої – зображати "агресора " під час навчань військово-повітряних сил, і яка використовує військові літаки, виведені зі складу ВПС різних країн.
Читайте також: Поки "неозброєні": Міноборони Німеччини буде боротися за зброю для БПЛА у рамках проєкту Eurodrone
За наявною інформацією, Top Aces зараз має у своєму розпорядженні 20 придбаних у Бельгії навчально-бойових літаків Alpha Jet, сім придбаних в США штурмовиків A-4 Skyhawk, і також – відбувається поставка 29 списаних із складу ВПС Ізраїлю винищувачів F-16A/B Netz.
У 2014 році Top Aces отримала контракт по наданню послуг при бойовій підготовці повітряних сил від бундесверу, в 2017 році – від збройних сил Канади.
Тепер же, як сповіщає портал Janes, німецькі збройні сили 26 квітня цього року уклали новий контракт із Top Aces на виконання функції "агресора ", котрий діятиме з 1 січня 2022 року.
Деталі цього контракту – тобто вартість угоди, строк та обсяг надання послуг – не розкриваються. Зазначається лише, що за умовами угоди Top Aces найме в Німеччині додатково "понад 20 висококваліфікованих співробітників ".
Даних про діяльність компанії Top Aces у відкритих джерелах інформації – небагато. Але про один епізод за участі цієї приватної військової компанії при виконанні ролі "агресора" Defence Express розповідав у березні цього року.
Нагадаємо, 3 березня цього року військово-повітряні сили США відпрацьовували атаку ракетами JASSM по російському Балтфлоту, і також – відпрацьовували відбиття можливої масованої атаки російських крилатих ракет по об’єктам в Європі. І тоді літаки Top Aces імітували саме проліт крилатих ракет РФ.
Читайте також: Найбільший довгобуд після Другої світової: Німеччина будуватиме нові "супер-фрегати" F126