У сухопутних військах Південної Кореї підступили до реалізації плану із виведенням з експлуатації всіх мінометів у калібрі 60- та 81-мм та заміною їх легкими ударними дронами. Наразі план знаходиться на фінальній стадії затвердження.
Про це повідомив начальник штабу армії Південної Кореї Пак Ан Су, якого цитує корейське MT. Це також означає, що будуть переформатована штатна-організаційна структура. Наприклад замість "рот важкого озброєння", де головним вогневим засобом є 81-мм міномети мають бути створені "роти ударних дронів".
Читайте також: Південна Корея доволі показово мовчить про те, що Польща не стане давати Україні свої К2, САУ K9 та FA-50

З боку Defense Express зазначимо, що це рішення є нараз найбільш глобальним результатом опрацювання досвіду Сил оборони України у війні проти РФ. Бо саме роти ударних дронів вперше були створені у ЗСУ у березні 2023 року. А загалом саме дрони, і не лише FPV, а й звичайні "мавіки" зі скидами та важкі мультикоптери-бомбардувальники взяли на себе значну роль у відбитті російських штурмів.
І саме це вочевидь копіює Південна Корея. При цьому маючи аналогічну майбутню картину поля боя, де значно менші за чисельністю збройні сили мають стримувати ворога, який значно переважає у кількості живої сили, до того ж абсолютно не чутливий до втрат, а також має величезну перевагу в артилерії. Варто лише нагадати, що чисельність збройних сил КНДР - 1,28 млн осіб, а Південної Кореї 500 тисяч. При цьому Пхеньян може у перші ж дні поставити у стрій ще декілька мільйонів, бо загальний мобілізаційний резерв - 6 млн осіб, для яких цілком може й не бути передбачено будь-яке озброєння окрім карабіна СКС та багнета.
І КНДР, як і РФ, також буде спиратися на свою артилерію, як головну рушійну силу, а Північна Корея має за оцінками 21,6 тисячі артилерійських систем, розглядаючи свої піхотні підрозділи вочевидь лише у вигляді "гарматного м'яса". І попри те, що міномети традиційно розглядались у ролі доволі простої та масової відповіді на питання чим відбивати "м'ясні хвилі", у Сеулі прямо вказали на їх вразливість на сучасному полі бою.

Зокрема міномети у калібрі 60-мм мають дальність пострілу лише до 3 км, а комплект важить 20 кг. 81-мм міномет - це про 7 км дальності при вазі 40 кг. Тобто в обох випадках це робота у безпосередній близькості до "нуля" в умовах контрбатарейної боротьби. Більше того, у Сеулі вочевидь розуміють, що КНДР цілком може насити своє військово дешевими масовими FPV-дронами.
Водночас впровадження "рот ударних дронів" означає значно ширші можливості на полі бою і на більших дистанціях від переднього краю. А враховуючи те, що 81- та 60-мм в армії Південної Кореї це масове штатне озброєння, така реформа значно переважає результати опрацювання українського досвіду у всіх інших арміях світу. Зокрема у США зараз створюють лише "взводи БПЛА".
Але варто звернути увагу на те, що у Південній Кореї не збираються відмовлятися від інших мінометів. А мова йде не лише про 120-мм зразки, а й про доволі специфічні для поточного європейського театру бойових дій 107-мм міномети.

А на останок можливо додати, що на іншому боці континенту, в Іспанії, навпаки озброюються 81-мм мінометами, але на колісній відкритій платформі. Мова йде про Eimos, які Мадрид замовляє у кількості 84 одиниць зі строком виготовлення до 2027 року. Водночас, як показує приклад ЗСУ, перехід на дрони є ефективнішим, адже засобом менше тисячі доларів можна уражати цілі вартістю в мільйони.
Читайте також: Скільки коштує новітній самохідний міномет Eimos, якими озброюється Іспанія