В оприлюдненому прес-службою ДПСУ відео показано елементи тестування кандидатів на проходження служби в Десятому Окремому Загоні Оперативного Реагування (як розшифровується акронім "ДОЗОР").
Зокрема, кандидати пройдут різноманітні фізичні та інтелектуалні випробування, що притаманні відбору кандидатів до лав підрозділів спеціального призначення.
Читайте також: Спецпризначенці Нацгвардії під Харковом відпрацювали протидиверсійні дії
Під час відбору перевірятиметься не лише витривалість та фізична підготовленість, а й моральна стійкість і вміння працювати в команді, адже в реальній небезпечній ситуації кожен може покластися тільки на товариша.
Судячи з анкети, що подається разом з заявою та документами, критеріями, що можуть позитивно впливати на прийняття рішення про допущення кандидата до відбору є наявність освіти та опанованого фаху; досвід служби в Збройних Силах, інших військовий формуваннях та правоохоронних органах; участь у проведенні антитерористичних, миротворчих операцій; отримані додаткові знання та навички; спортивні досягнення і, навіть, захоплення...
Кандидат також в анкеті має обґрунтувати чому він вирішив проходити службу в загоні "Дозор" а також підтвердити, що він розуміює вимоги Закону України "Про засади запобігання і протидії корупції" та можливість застосування до нього заходів відповідно до Закону України "Про очищення влади".
10-й окремий загін оперативного реагування "ДОЗОР" – це орган охорони державного кордону, який безпосередньо виконує поставлені перед Держприкордонслужбою завдання щодо забезпечення недоторканності державного кордону України на визначених за рішенням керівництва Адміністрації Держприкордонслужби ділянках державного кордону. Командир загону — полковник Балагура Максим Віленінович.
Розгортання перших відділів спеціальних дій "ДОЗОР" з місцями дислокації у Харкові, Житомирі, Львові, Херсоні та Одесі розпочалося в середині квітня 2018 року.
До структури Загону входять: Керівництво, Відділення кадрів, Служба режиму і захисту інформації; Прес-служба; Штаб; Відділ персоналу; Відділ виконання спеціальних завдань; 9 відділів прикордонної служби (з місцем дислокації в містах: Київ, Одеса, Великі Мости, Харків, Житомир, Херсон); Мобільне кінологічне відділення; Відділ матеріально-технічного забезпечення.
Службові будні у бійців "ДОЗОРу" проходять в постійних тренуваннях, стрільбах, відпрацюваннях тактичних прийомів і вдосконаленні бойових навичок.
Для спецпризначенців постійно проводяться тренінги, курси, або змагання націлені на підготовку особового складу до дій в різних умовах обстановки, серед яких штурм транспортних засобів, тактика дій на воді, спеціальна та бойова підготовки.
Підрозділи мобільного загону "ДОЗОР" постійно застосовуються на всіх ділянках державного кордону. Помічено, що при виконанні завдань та в ході тренувань вони використовують увесь перелік сучасної техніки, втому числі гелікоптери, бронетехніку, катери. Бійці також мають найкраще сучасне закордонне та вітчизняне озброєння та спорядження.
В становленні Загону активну участь бере Посольство США в Україні. Тільки протягом 2018 року від американців було отримано 2 човни з трейлерами, уніформу, комплекти захисного і тактичного спорядження, медичне майно тощо.
В 2019 році для сприяння розвитку підрозділу спеціального призначення "ДОЗОР" американські партнери передали вітро- та вологозахисні костюми, тактичні рюкзаки та інше вартістю понад 100 тисяч доларів США. В травні 2019 року за сприяння посольства США прикордонному відомству були передані два катери "Safe Boat", що можуть використовуватися для патрулювання та рейдово-штурмових цілей.
Також завдяки підтримці Посольства США команда загону "ДОЗОР" неодноразово брала участь у міжнародних змаганнях підрозділів спеціального призначення. Крім того, проведено курс зі снайперами інструкторами США і опрацьовано окрему програму підготовки особового складу мобільних підрозділів.
Defense Express також раніше писав, що спецпризначенці 10-го окремого загону оперативного реагування "Дозор" Державної прикордонної служби України з початку заснування мають на озброєні сучасні 9-мм пістолети-кулемети МР5 німецької компанії Heckler & Koch, а влітку 2020 року отримали на озброєння нові штурмові гвинтівки UAR-15.
Читайте також: "Морські котики" як приклад для ЗСУ: спецпризначенці США отримають велику партію баражуючих боєприпасів