xcounter
#

​Україна закупить у США три великих партії озброєння до кінця 2020 року, а також отримає кораблі Mark VI

2693
Перелік закупівель невідомий. На фото - M-109A6 Paladin
Перелік закупівель невідомий. На фото - M-109A6 Paladin

Посол України в США Володимир Єльченко повідомив про закупівлю трьох нових партій озброєнь для армії

Україна до кінця 2020 року планує замовити та отримати з США три великих партій озброєння для війська. Про це повідомив посол України в США Володимир Єльченко в інтерв’ю виданню "День".

"Минулого року в нас був перший випадок прямої закупівлі Міноборони України в США протитанкових комплексів Javelin... Наскільки я знаю, зараз готується домовленість про продовження таких закупівель. Є ще деякі інші типи озброєнь, які особливо важливі сьогодні на Донбасі, на сході України для нашого захисту. Йдеться щонайменше про три великі партії і я не буду конкретизувати, але це робиться і, думаю, що ці закупівлі будуть зроблені протягом цього року", - повідомив Володимир Єльченко.

Читайте також: Росія втрачає покупця ЗРК С-400
Володимир Єльченко
Посол України в США Володимир Єльченко | "Українські новини"

Україна також може отримати деяки види озброєння у виді допомоги від США, яка буде направлена на посилення Військово-морських сил.

Окрім катерів типу Island, два з яких вже були поставлені до України восени минулого року, а ще три мають надійти до кінця року, мова йде про катери типу Mk VI.

Mk VI
Mk VI - найновіший патрульний катер ВМС США

"Ще наприкінці минулого року було розуміння, принаймні між Пентагоном і Міністерством оборони України, що пріоритетом цього року має бути підсилення безпеки на морі. Саме в акваторії Азовського і Чорного морів. І тому йшлося про кораблі Mark VI. Левова частка коштів, які виділяються на допомогу Україні, піде на фінансування поставок саме Військово-морським силам ЗСУ", - додав Посол України в США.

Mark VI - найновітніший патрульний катер, який стоїть на озброєнні ВМС США з 2016 року. Він призначений для захисту прибережної акваторії, розвідки та підтримки сил спеціальних операцій. Цей катер з тоннажем у 72 т розвиває швидкість до 45 вузлів (біля 83 км/год) та має автономність ходу у 1100 км. Екіпаж Mark VI - 10 моряків та до 8 бійців десанту.

Mark VI
Вартість Mark VI - 15 млн доларів

Mark VI оснащується двома 25-мм автоматичними гарматами Mk 38 Mod 2 з дистанційним управлінням, сучасними системами спостереження та виявлення противника. Окрім того патрульний катер інтегровано до автоматичної системи управління військами C4SI.

Також у планах виробника цих катерів, SAFE Boats International, оснастити Mark VI малогабаритними високоточними ракетами BGM-176B Griffin з лазерною головкою самонаведення.

Читайте також: Радіоелектронна боротьба: аналіз арсеналу Росії