xcounter
#

У ЗСУ заявили про появу Кібервійськ, що можемо очікувати на прикладі США

Кібербійці армії США у реальності (фото: U.S. Army Cyber Command)
Кібербійці армії США у реальності (фото: U.S. Army Cyber Command)
1366

У ЗСУ триває робота над створенням окремого роду кібервійськ до складу ЗСУ, і 14-річний досвід США точно буде не зайвим

У Генеральному штабі ЗСУ повідомили про проєкт Концепції створення Кіберсил, як окремого роду військ. Особливості функціонування нової структури обговорили на робочій зустрічі представники Сил оборони України та Комітету Верховної Ради з питань безпеки, оборони та розвідки.

Нагадаємо, що рід військ - це про створення окремої спеціалізованої організаційної одиниці у збройних силах зі своїми окремими завданнями, озброєнням, оснащенням та командуванням. І в Генштабі підкреслюють, що за основу Концепції майбутніх Кіберсил візьмуть кібердосвід країн-лідерів.

Читайте також: Супутник з електромагнітною зброєю: деталі нової зброї РФ проти США, про що йде мова, як працює, чим загрожує

Враховуючи це, з боку Defense Express можемо дослідити досвід Кіберкомандування США (ARCYBER), які функціонують уже 14 років.

кіберсили
Кібербійці U.S. Army Cyber Command на віртуальному полі бою

Американські кібервійська спрямовані на захист інформаційної безпеки, зокрема протидіють інформаційній війні з боку РФ, забезпечують успішне проведення операцій проведення бойових та всіх інших операцій всіх збройних сил.

А офіційний перелік завдань викладений так:

  • створення, експлуатація та контроль інформаційних мереж армії,
  • захист даних та систем озброєння від кібератак країн-супротивників,
  • проведення операцій впливу,
  • здійснення кібератак на ворожі країни.

Якщо з перші два пункти не потребують роз'яснень, то "операції впливу" - це про "майстерність обману", про дезінформацію ворога, про те, як змусити його робити помилки та руйнування планів противника.

Щодо четвертого пункту, то справа в тому, що у США кіберзагрози були об'єднані із питаннями РЕБ та радіотехнічної розвідки. На практиці, це дуже добре пояснює епізод з навчань одного з кібербатальйонів, який описаний в офіційному журналі сил спеціальних операцій армії США "Special Warfare". Де бійці кібербатальйону мали зібрати дані щодо ворожої активності комплексів РЕБ безпосередньо на полі бою та знайти протидію ним.

Article from the official magazine of the US Army Special Operations Forces
Стаття з офіційного журналу Сил Спеціальних Операцій армії США "Special Warfare"

Кіберсили ARCYBER налічують 16 500 особового складу. Враховуючи, що армія США налічує понад 1, 32 млн осіб, кібервоїни становлять лише 1,2 % від усієї оборонної сили Америки, враховуючи весь діапазон їх мультизадачності.

Станом на сьогодні кіберсили США складаються з 1-го командування операційних операцій, армійського командування мережевих технологій, розвідувальної бригади та бригади кіберзахисту, а також 42 батальйонів із планом збільшення їх кількості.

U.S. Army Cyber Command
U.S. Army Cyber Command

Звичайно, Україні вийти на рівень багаторічного розвитку кіберсил США наврядчи вийде одразу на початковому етапі. Проте розвинути кібернетичний спротив хакерським атакам РФ, самостійно атакувати ворога у кіберпросторі та протидіяти ворожій РЕБ - головні задачі, які цілком можуть стояти перед майбутньою новоствореною структурою.

Читайте також: В ЗСУ створюють експериментальні бойові підрозділи для тестування нових систем РЕБ