xcounter
#

У Пентагоні резюмували: історія причіпної артилерії завершується, але є цікавий напрям

M777 (всі фото: US DoD)
M777 (всі фото: US DoD)
24171

Ера навіть таких гаубиць, як M777 завершується, тому армія США вкладається в абсолютно новий напрям розвитку "бога війни"

Сухопутні війська США навряд чи будуть надалі вкладатися у класичну причіпну артилерію, такі як гаубиці M777. Причина - її кінець на полі бою вже очевидний, про що розповів очільник Army Futures Command, командування армії США, що займається впровадженням нових технологій та озброєння, Джеймс Рейні.

"Особисто я вважаю, що ми стали свідками кінця ефективності артилерії, що буксирується: майбутнє причіпноїартилерії не безхмарно", - заявив чотирьохзірковий генерал, якого цитує Breaking Defense, на форумі US Army’s Global Force.

Читайте також: РФ по суті визнала, що ЗСУ можуть пригнічувати систему наведення П-800 "Оникс"

Причини такого висновку також зрозумілі - активна контрбатарейна боротьба, дрони, прозорість поля бою та відсутність "туману війни", що демонструють реалії війни з РФ. Саме тому, він зазначив, для повномасштабних операцій американська армія потребуватиме мобільного "непрямого вогню", яка має бути інтегрована у легкі з'єднання типу бригад Stryker.

Stryker
Stryker

З боку Defense Express нагадаємо, що бригада Stryker є типовим з'єднанням з акцентом на максимальну мобільність та використанням колісної техніки з опорою на машини Stryker.

Наразі за яким саме напрямом буде йти американська армія у питанні артилерії, бо відповідний нормативний документ щодо розвитку американської артилерії від Army Futures Command вже сформований, залишається нерозголошеним. Але серед можливих варіантів Джеймс Рейні зазначив напрям із використання автономних роботизованих гармат. При цьому додав, що наразі армія не прив'язана до будь-якого калібру.

Також очільник Army Futures Command додав долю проєкту Extended Range Cannon Artillery з оснащенням САУ Paladin M109A7 гаубицею із довжиною ствола 58 калібрів. Попри те, що безпосередня робота над такою артилерійською системою припинена, через дуже малий ресурс ствола, який нівелює всі переваги, Пентагон все ще зацікавлений в отриманні артилерійської системи зі здатністю ведення вогню на 70 км.

Extended Range Cannon Artillery
Extended Range Cannon Artillery

Зазначимо, що артилерія у сухопутних військах США дуже довго знаходилась на другорядних ролях. Через це американська 155-мм артилерія залишилась з гаубицями з довжиною ствола 39 калібрів. Які використовуються у M777 та САУ M109A6/7, що накладає обмеження за дальністю стрільби.

При цьому перехід артилерійських систем на довжину ствола у 52 калібри, що було здійснено у європейському сегменті НАТО, у Вашингтоні проігнорували. А стрибок через покоління, до довжини ствола 58 калібрів виявився нежиттєздатним на поточному рівні технологій.

Ще одним цікавим моментом щодо мобільності артилерії є те, що у армії США зробили ухил у перетворення навіть причіпної артилерії у вкрай мобільний засіб завдяки вертольотам. Саме тому титанова M777 вагою 4,2 тонни прийшла на заміну 7-тонній M198.

M777 CH-53E Super Stallion
CH-53E Super Stallion та M777

Але вочевидь у Пентагоні наразі не впевненні, що такий засіб залишиться актуальним на полі бою, а ухил в автономні роботизовані гармати дійсно виглядає потенційно ефективним.

Читайте також: Греція каже, що у неї є "зайві" Mirage 2000 та F-16 Block 30, і вона їх хоче продати