Секретаріат оборонної промисловості Туреччини планує, що до кінця 2022 року остаточно завершаться роботи по проектуванню новітніх ракетних катерів за проектом FAC-55.
Ще 30 місяців займе побудова першого дослідного зразка такого корабля, яка скоріш за все відбуватиметься на верфі MSB Istanbul Shipyard. Про це пише польський портал Defence24.
Читайте також: РФ почала нарізку сталі для будівництва двох новітніх дизель-електричних субмарин

Відзначається, що угоду про проектування та виробництво ракетних катерів за проектом FAC-55 Секретаріат оборонної промисловості та кораблебудівний концерн STM уклали 30 серпня 2021 року. Туреччина вирішила прискорити роботи по цим кораблям, зважаючи на посилення загрози від РФ в Чорноморському регіоні.
Відтак, на перспективні ракетні катери за проектом FAC-55 в строю ВМС Туреччини покладатиметься головне завдання – захист проток Босфор та Дарданелли від агресивних дій РФ. Другорядне завдання – демонстрація сили у водах Егейського моря.

Defense Express раніше
розповідав про проектракетного катера FAC-55. Зокрема, описував орієнтовні тактико-технічні характеристики:
- довжина корпусу - 62,7 метри;
- водотоннажність – 535 тонн;
- максимальна швидкість ходу – до 55 вузлів, швидкість ходу в економічному режимі – до 18 вузлів;
- дальність ходу – до 1000 миль при швидкості 20 вузлів;
- озброєння: одна автоматична гармата калібром 76 мм, вертикальна установка для запуску зенітних ракет RIM-162 ESSM Sea Sparrow, вісім протикорабельних ракет Harpoon або Atmaca.

Читайте також: Перший політ палубного Bayraktar TB3 має відбутись уже в 2022 році