У самому дослідженні Russia’s Possible Invasion of Ukraine подано аналіз дій РФ та представлено шість різних сценаріїв російського військового вторгнення, які актуалізовані з огляду на поточну ситуацію: дипломатичне загострення та накопичення сил армії РФ поблизу кордонів України.
Сasus belli - привід для нападу можє варіюватися від прямого зриву переговорів з безпеки, що тривають, до організованого інциденту, подібного до провокацій у Мукдені, Глейвіці та Майнілі, які виправдовували вторгнення Японії в Маньчжурію, Німеччини - на Польщі та напад Радянського Союзу на Фінляндію, відповідно.
Читайте також: Скільки бронетехніки та артилерії у батальйонних групах РФ біля кордонів України
" Химерне твердження міністра оборони РФ Сергія Шойгу, розміщене на офіційному сайті Кремля про американських найманців, які готують "провокацію" з використанням хімічної зброї в Україні, є зловісним і може передвіщати саме той тип "інциденту", який Кремль готує" - не виключають автори дослідження Russia’s Possible Invasion of Ukraine, з яким більш детально можна ознайомитсь за цим посиланням.
Також у дослідженні представлені рекомендації від CSIS владі США, їхнім союзникам та партнерам на випадок, якщо політико-дипломатичне стримування не спрацює і російські війська вторгнуться в Україну.
- Ввести жорсткі економічні та фінансові санкції проти Росії, включаючи відключення російських банків від глобальної системи SWIFT.
- Прийняти закон про ленд-ліз XXI століття, щоб безкоштовно забезпечити Україну військовою технікою, зброєю та іншим.
Пріоритетними елементами будуть: системи ППО, протитанкові та протикорабельні системи; системи РЕБ та кіберзахисту; боєприпаси для стрілецької зброї та артилерії; автомобільні та авіаційні запчастини; ПММ; сухпайки; медичне забезпечення; інші потреби збройних сил, що необхідні у тривалих бойових діях.
Ця допомога може здійснюватися відкритими засобами за допомогою ЗС США, включаючи спеціальні операції, або це може бути таємна операція, санкціонована президентом США та очолювана ЦРУ.
- Надавати розвіддані, щоб Україна мала можливість порушити російські лінії зв'язку та постачання, а також попереджати про повітряні та морські атаки та місцезнаходження всіх основних підрозділів РФ.
- Запропонувати гуманітарну допомогу, щоб допомогти Україні впоратися з біженцями та внутрішньо переміщеними особами. Ця допомога, можливо, також має бути поширена на союзників НАТО на кордонах України для біженців, що прямуватимуть на захід.
- Надавати економічну та енергетичну підтримку Україні та союзникам по НАТО у зв'язку з очікуваним порушенням постачання російського газу до Європи.
- Вести публічну дипломатію та медіа-трансляції на Україну та на весь світ, у тому числі - і на Росію, щоб точно відображати те, що відбувається.
- Забезпечити дипломатичний тиск на Білорусь, щоб заборонити доступ Росії на її територію для нападу на Україну. Це критично важливо, тому що використання Росією залізничних та автомобільних мереж Білорусі загрожуватиме стратегічним поворотним рухом на північнму фланзі України.
- Координувати дії з неурядовими організаціями та Міжнародним кримінальним судом, щоб задокументовувати всі військові злочини, вчинені проти українського народу, та вимагати відшкодування збитків після закінчення війни.
Читайте також: Відправка в Україну машин HMMWV та БМП Bradley з ракетами TOW-2 – ефективне рішення проти танків РФ, вважають у США