xcounter
#

Що в РФ пишуть про нову ракету "Кедр", він же "Орешник", та як це варто сприймати

4907
Пуск російської МБР, архівне фото з відкритих джерел
Пуск російської МБР, архівне фото з відкритих джерел

Які чергові ознаки "аналоговнєтності" для цієї ракети вигадують росіяни, і на що це вказує

Російський пропагандистський ресурс "Известия" виклав публікацію, присвячену новій ракеті "Кедр", котру самі росіяни воліють і далі вперто називати "Орешник". Ця публікація доволі характерна тим, як рашисти намагаються вигадати чергові ознаки "аналоговнєтності" для своєї ракет, ну і на який подальший вектор це може вказувати.

Незалежно від того, наскільки неадекватними там можуть бути судження ворожих пропагандистів, їх варто препарувати, аби зробити свої висновки.

Читайте також: Що про ракетний комплекс "Кедр" повідомив ГУР і що писали пропагандисти РФ
Можливий вигляд нереалізованого РС-26 "Рубеж", який став потім основною для проекту "Кедр"

Одразу впадає у вічі те, що росіяни гіперболізують рівень технологічності та протиракетних можливостей свого "Кедра"

Для початку там стверджується, що роздільні бойові частини цієї ракети на кінцевому етапі польоту мають швидкість 10 Мах або до 3,4 км/с, тому мовляв "збити таку ціль начебто не під силу жодному із наявних протиракетних комплексів західного зразка". Але, наприклад, THAAD орієнтований на збиття повітряних цілей, які рухаються зі швидкістю 3,5 -4,8 км/с. Тобто уже тут в оцінках про "Кедру" рашисти м'яко кажучи перебільшують.

Окремо специфічно виглядають також і заяви росіян про те, що роздільні бойові частини "Кедра" начебто "здатні витримувати термічний бар’єр в 4000 градусів за Цельсієм, який до цього моменту не витримував жоден існуючий апарат у світі". Хоча 4000 градусів за Цельсієм - це стандартна температура, яку витримують пілотовані космічні апарати при проходженні атмосфери при спуску на землю. Виходить, що і тут росіяни з оцінкою технологічності по "Кедру" перебільшили також.

Нібито рухомий макет пускової РС-26 "Рубеж"

Привертає увагу твердження ворожих ресурсів, що "Кедр" має неядерне виконання, тобто має споряджатись "конвенційними" бойовими частинами, і що збити таку ракету або її роздільні бойові частини ЗРК Patriot не здатен.

Так, справді, комплекс Patriot у своїй поточній конфігурації не "заточений" на збиття такого типу цілей. Але тут росіяни явно вказують на інший вектор – судячи з усього, в Кремлі розраховують, що Україна не отримає більш потужних комплексів протиракетної оборони, тому наявність "Кедра" начебто дає їм можливість для умовно "неядерного" шантажу нашої країни, разом з іншою частиною цивілізованого світу. Хоча як вище було сказано, якщо опиратись на заявлені характеристики, то збивати "Кедр" може той же THAAD.

У згаданій вище публікації росіяни також роблять допущення, що "Кедр" може базуватись на комбінуванні ступенів існуючих МБР російської розробки, і це начебто має допомогти масштабувати обсяги виробництва такого озброєння.

Але судячи з усього, самі росіяни воліють навіть не рахувати власні поточні темпи виробництва МБР. Бо якщо рахувати, скільки всього МБР у наземних та морських варіантах має Росія, то виходить, що за понад два десятки років роботи російський ВПК загалом виготовив 521 ракету такого класу, тобто по два-три десятки на рік.

"Тополь-М", ілюстративне фото з відкритих джерел

Ну а в свою чергу, неадекватність оцінки від рашистів по власним спроможностям по обсягам виробництва ракети "Кедр" тягне далі за собою неадекватність оцінок по можливостям використовувати цю ракету як елемент "неядерного" шантажу.

Бо далі по тексту наводиться буквально такий пасаж – "мовляв, навіть чисто арифметично навіть кілька ракет "Кедр" не досягнуть еквіваленту навіть в 1 кілотонну ядерного боєзаряду, але якщо хоча би п’ять таких ракет використати для удару по одній авіабазі, то мовляв це буде співставний з тактичним ядерним озброєнням ефект".

Від Defense Express тут окремо підкреслимо – які б насправді неадекватні очікування не покладали росіяни на своє чергове "вундерваффе", для воюючої України все рівно потрібне підсилення протиракетної оборони, зокрема наприклад за рахунок поставок комплексів THAAD, характеристики яких цілком дозволяють протидіяти "Кедру".

Читайте також: Що про ракетний комплекс "Кедр" повідомив ГУР і що писали пропагандисти РФ