xcounter
#

РФ заявляє про вже третю партію Су-35С за 2023 рік, де є цікава деталь

5090
Передача для "ВКС РФ" чергової партії Су-35С, вересень 2023 року, зображення з відкритих джерел
Передача для "ВКС РФ" чергової партії Су-35С, вересень 2023 року, зображення з відкритих джерел

Росіяни стверджують, що саме "ручне управління" галуззю дозволяє їм підтримувати темпи виробництва літаків

Авіазавод в місті Комсомольск-на-Амурє (КнААЗ) зі складу "ОАК" ("Объединенная авиационная корпорация") передав "ВКС РФ" партію "чергових серійних" літаків типів Су-57 та Су-35С, заявила прес-служба самої "ОАК2.

Фото з передачею самих Су-57 росіяни демонструвати не стали. Натомість у випадку із Су-35С рашисти окремо підкреслили, що начебто уже третя за цей рік передача замовнику літаків цього типу, попередні дві відбулись у червні та липні 2023 року відповідно, поставка 4-ої партії начебто запланована на кінець 2023 року. А на фото ми можемо побачити, що ці винищувачі несуть на кінцівках крил контейнери з апаратурою радіоелектронної боротьби "Хибины-10М".

Читайте також: НАТО розмістить AWACS у Литві впритул до РФ, щоб бачити все від Архангельська до Брянська
Передача для "ВКС РФ" чергової партії Су-35С, вересень 2023 року, зображення з відкритих джерел

Ця деталь привертає до себе увагу хоча би тому, що коли росіяни протягом 2023 року звітували про передачу чергових Су-35С до складу "ВКС РФ", то ці літаки демонструвались без жодного "обвісу" на кінцівках крил чи пілонах підвіски. Але тут поки що складно оцінити, чи ці контейнери "Хибины-10М" були нового виготовлення і саме під цю нову партію Су-35С, чи ж їх просто взяли із уже наявних запасів "ВКС РФ" і просто підвісили під передані літаки для пропагандистських цілей і "красивої картинки".

Як раніше розповідав Defense Express, у січні 2023 року рашистський "Центр анализа стратегий и технологий" видавав оцінку, за якою російська авіагалузь за планом в 2023 році має виготовити загалом 40 військових літаків усіх типів, зокрема до семи Су-57 та до 12 літаків Су-35С.

Передача для "ВКС РФ" чергової партії Су-35С, липень 2023 року, стоп-кадр з пропагандистського відео

Якщо ці цифри й далі лишаються актуальними, то виходить, що російські "ВКС РФ" протягом усіх трьох поставок в 2023 році могли отримувати до лише 3-4 літаків типу Су-35С за один раз.

Показово, що у повідомленні російської "ОАК" про поставку нових військових літаків наголошується зокрема, що "вирішувати питання по поставці авіатехніки вдається завдяки роботі Координаційної ради при уряді РФ". Іншими словами, тут рашисти фактично визнають, що тримати темпи по виробництву бойових літаків їм вдається скоріше завдяки "ручному управлінню" галуззю зі сторони уряду.

Передача для "ВКС РФ" чергової партії Су-35С, липень 2023 року, стоп-кадр з пропагандистського відео

У відкритому доступі є дані про те, що РФ продавала на експорт Су-35С в 2010-х роках для того ж Китаю по ціні аж 110 мільйонів доларів за літак. Але при цьому лишається невідомим, а по якій вартості літаки Су-35С купує Міноборони РФ як головний замовник.

По тому ж Су-57 циркулювали цифри про те, що станом на 2020 рік в контракти від Міноборони РФ закладалась вартість по 4,7 мільярди рублів за один "борт", а до 2028 року вартість має бути знижена до 3,2 мільярди рублів.

Викатка рашистського Су-57 із заводського цеху, ілюстративне фото довоєнних часів
Читайте також: Як давно на Shahed-136 можуть стояти двигуни з Китаю, і як це пропустили