xcounter
#

РФ почала малювати Ту-95МС на аеродромі "Енгельс", але чи спрацює це

3357
Російські Ту-95МС та хибні цілі на аеродромі "Енгельс", 29 вересня 2023 року, зображення – Planet Labs, наводить портал The Drive
Російські Ту-95МС та хибні цілі на аеродромі "Енгельс", 29 вересня 2023 року, зображення – Planet Labs, наводить портал The Drive

Які способи захисту своїх бомбардувальників продовжують шукати рашисти на тлі підготовки до нової кампанії ударів по Україні

У відкритому доступі з’явились супутникові зображення від 29 вересня 2023 рокау, з яких випливає, що російські військові на аеродромі стратегічної авіації "Енгельс" намалювали як мінімум два силуети бомбардувальників Ту-95МС, які мають грати роль хибних цілей.

Для більшої переконливості рашисти на ці силуети навіть наклали реальні шини наче так, що це справжні літаки, і це їх так в проекції згори захищають. Хоча тут складно візуально відрізнити, чи це малюнок прямо на асфальті, чи тут і використано наприклад тканину.

Читайте також: США уникнули "шатдауну", але що з допомогою Україні, особливо від Пентагону

Але з іншої сторони, якість виготовлення цих хибних цілей настільки низька, що й одразу складно знайти відповідь, а для чого саме російські військові це роблять. Про це йдеться в публікації порталу The Drive.

Російські Ту-95МС та хибні цілі на аеродромі "Енгельс", 29 вересня 2023 року, зображення – Planet Labs, наводить портал The Drive

Перше припущення, яке тут будують журналісти порталу – це просто введення в оману супутників, які можуть використовуватись Силами оборони України для нових ударів по аеродромам стратегічної авіації "ВКС РФ".

Але ж водночас це так не працює, бо навіть комерційні супутники мають достатню роздільну спроможність, щоб це точно дозволяло побачити, що перед нами – саме хибна ціль, а не літак на стоянці.

Навіть супутники радіолокаційної розвідки із синтезованої апертурою (SAR) зможуть чітко розрізнити, що це – не тривимірний об’єкт, який можна опізнати як "бомбардувальник на стоянці", тому тим більш стає не зрозумілим, навіщо рашисти витрачають свої час та зусилля на створення таких малоефективних хибних цілей.

Російський Ту-95МС із "захистом" у вигляді шин, вересень 2023 року, зображення - Maxar

Єдине, на що в цій історії теоретично можуть сподіватись російські окупанти – так це хіба на те, що ці намальовані силуети можуть бути сприйняті як справжні бомбардувальники лише на зображеннях від застарілих супутників.

Але з іншої сторони, це все не скасовує того факту, що "Росія інвестує в контрзаходи на тлі можливих ударів від ЗСУ такою мірою, яка викликає як мінімум подив", - підсумовують автори The Drive.

Російський Ту-95МС, фото ілюстративне
Читайте також: Залужний привітав усіх воїнів Сил оборони із Днем захисника України (відео)