Підрозділ UA_REG ССО у своїх соцмережах оприлюднив відео, як вони на полі бою використовують наземну роботизовану платформу "Лють" проти російського окупаційного війська на Курщині - і йдеться не про епізодичну подію, де бойовий робот просто стріляє по ворожих позиціях, а про сплановану атаку із застосуванням низки різного озброєння - разом із FPV-дронами і також мінометним вогнем по ворогу.
Як розповідають у підрозділи, результатом такої комбінованої атаки стало знищення частини сил противника, решту росіян втекли з позицій. Причому в UA_REG відзначають високу стійкість дрона, який витримав влучання з FPV та РПГ, але попри це зміг виконати поставлене завдання і повернутися назад для проведення відновлювальних робіт.
Читайте також: 11-тонний бойовий робот з гарматою, яка чудово б’є російські танки: в Австралії показали БМП ATLAS
Також на відео можна побачити епізод, як оператор майстерно проїжджає повз розкидані на дорозі протитанкові міни. А загалом це не вперше, коли наші військові відзначають про стійкість роботизованих систем на полі бою, зокрема раніше у роті "Гонор" 108-го окремого механізованого батальйону "Вовки Да Вінчі" 59-ї окремої мотопіхотної бригади розповідали, як їхня наземна роботизована платформа "Вепр" працював в умовах, коли росіяни намагалися аж 16 разів знищити його скидами з "Мавіків".
Повертаючись до відео з дроном "Лють", то там зокрема демонструються кадри з камери самої платформи, можна побачити, як оператор веде вогонь по ворожих позиціях. Вся атака, зрозуміло, координується з розвідувального безпілотника. Місце цієї атаки локалізували OSINT-фахівці з каналу "Кіберборошно", йдеться про село Волфіно в Глушковському районі Курської області неподалік від кордону з Україною.
У контексті кадрів, як наші військові б’ють рашистів з бойового робота, можна згадати, що нещодавно російські пропагандисти скаржилися на те, що Сили оборони України нарощують кількість наземних роботизованих платформ на озброєнні - зокрема ворог фіксує їхнє активне застосування на Харківському напрямку.
Причому ворог відзначає, що таке озброєння дійсно важко знищити, тим паче, що вони стійкі до засобів радіоелектронної боротьби. Зі слів росіян, роботи використовуються як у логістичних цілях, для евакуації поранених так і для розвідки, встановлення мін та розміновування і під час штурмів.
Але також не варто ігнорувати й той факт, що рашисти також працюють над своїми власними роботизованими платформами і розглядають різні варіанти їхнього використання включно з такими рішеннями, як встановлення на них систем РЕБ для протидії FPV-дронам.
Так, наприклад, ще у червні керівник української компанії, яка виготовляє роботи Ratel, Тарас Остапчук відзначав, що протягом декількох місяців рашисти збільшують номенклатуру роботизованих платформ на полі бою, водночас Сили оборони України мають якісну перевагу у цьому плані.
Читайте також: РФ скопіювала українську роботизовану турель "Шабля" та назвала її "Чапай"