xcounter
#

Ракети до систем ППО теж потрібні для контрнаступу і не тільки, тому наступний "Рамштайн" буде не про літаки

2996
Пуски зенітних ракет з комплексу С-300ПТ ЗСУ на полігоні Державному випробувальному полігоні "Ягорлик" під час навчань "Об’єднані зусилля – 2020"
Пуски зенітних ракет з комплексу С-300ПТ ЗСУ на полігоні Державному випробувальному полігоні "Ягорлик" під час навчань "Об’єднані зусилля – 2020"

Україні потрібно більше ракет до систем протиповітряної оборони, щоб захиститися від ворога

Через декілька днів, а саме 21 квітня, має відбутися чергова зустріч у форматі "Рамштайн", і провідною темою цієї зустрічі стане поповнення запасів боєприпасів протиповітряної оборони Збройних Сил України, як розповідають у виданні Financial Times з посиланням на власні джерела.

ЗРК IRIS-T
ЗРК IRIS-T в Україні, фото АрміяInform

Цей напрямок дійсно важливий – у виданні наголошують на тому, що нестача зенітних ракет може "вивільнити" РФ руки і погіршити ситуацію з масовими бомбардуваннями. Крім того, ракети також будуть потрібні й для майбутнього контрнаступу, щоб мати можливість тримати якомога далі від лінії фронту російські літаки.

Читайте також: ЗРК Patriot в Україні: чи приїхав насправді, які задачі буде виконувати та яка озвучена потреба у цих комплексах
Су-30 з Х-31
Су-30 з Х-31

Через це саме боєприпаси до ППО, а не, наприклад, артилерійські боєприпаси, танки чи винищувачі стануть головною темою наступного "Рамштайну". І це дійсно важлива тема, особливо якщо згадати інформацію з тих же "зливів" секретних даних Пентагона, де розповідалося про те ППО середньої дальності, що захищає лінію фронту, буде виснажена до 23 травня, а також Україна загалом може витримати ще 2-3 хвилі ракетних ударів.

Ми, звичайно, не можемо підтвердити чи спростувати правдивість цих даних – ба більше, у тому ж матеріалі Financial Times відзначається, що не всі аж геть негативно бачать питання боєприпасів до засобів ППО, відзначаючи, що не бачать "ніякої небезпеки, що Україна втратить перевагу у повітрі" і стверджуючи, що ми маємо достатньо засобів протиповітряної оборони, щоб захиститися.

ЗРК
ЗРК "Бук-М1". Фото: Генеральний штаб Збройних Сил України

Але такі твердження аж ніяк не скасовує питання боєприпасів до засобів ППО – передусім до наявних у ЗСУ радянських комплексів, які за більш як рік повномасштабної війни з РФ мали б значно скоротитися з урахуванням масштабних ракетних обстрілів РФ протягом багатьох місяців.

Виснажилися за цей час запаси і в наших союзників, і тут вже можна розглядати й більш екзотичні варіанти – зокрема нещодавно повідомлялося, що Єгипет може постачати Україні боєприпаси, і це дійсно цікаво, бо серед усього країна має на озброєнні й низку радянських ЗРК, зокрема С-300 та "Бук" і може стати одним з джерел поповнення запасів боєприпасів – наприклад, шляхом закупівлі через США.

Також з варіантів, який вже реалізується – адаптація радянських зенітних ракетних комплексів до західних ракет, як приклад можна згадати ті ж Sea Sparrow, які можуть бути адаптовані зокрема до комплексів "Куб".

З іншого боку, в нас є на озброєнні низка закордонних зенітних ракетних комплексів – на сьогодні насправді важко сказати, наскільки гострою буде проблема дефіциту ракет до них в майбутньому (якщо не враховувати інформацію зі "зливу" секретних даних), бо, зрештою, офіційно далеко не завжди повідомляється, скільки ракет передають з тим чи іншим комплексом або окремо у рамках оборонної допомоги.

І тут вже питання в організації регулярного та безперебійного постачання ракет до систем протиповітряної та протиракетної оборони – зокрема одним з варіантів може бути нарощування постачання менш сучасних зенітних ракетних комплексів, до яких є достатньо ракет в "запасах" наших союзників. І саме ці питання стануть головними на наступному "Рамштайні", результати якого будуть відомі вже за декілька днів.

Читайте також: Сувора реальність із термінами постачання ЗРК на прикладі німецького IRIS-T