xcounter
#

Сувора реальність із термінами постачання ЗРК на прикладі німецького IRIS-T

4228
Пуск ракети з IRIS-T
Пуск ракети з IRIS-T

Перший ЗРК IRIS-T Повітряні Сили ЗСУ отримали у жовтні 2022 року

Україна отримала від Німеччини другий зенітний ракетний комплекс IRIS-T – таку інформацію повідомляє видання Spiegel. У повідомленні йдеться про передачу одного німецького зенітного ракетного комплексу, а також 16 ракет до цих комплексів.

Diehl Defense
Фото Diehl Defense

Насправді до появи коментарів представників Повітряних Сил ЗСУ чи інших офіційних осіб до такої інформації варто ставитися доволі обережно, бо західні ЗМІ не один раз "обпікалися" у питанні передачі Україні тих чи інших ЗРК – зокрема про фальстарт від видання La Razon про Patriot з некоректною інтерпретацією слів очільника оборонного відомства Польщі Маріуша Блащака, а також повідомлення про те, що Patriot "фізично" вже в Україні ще за березень, тоді як офіційно його передачу в Міноборони України підтвердили сьогодні, 19 квітня.

Але ця інформація дозволяє нагадати про ось таку важливу деталь – а саме реальні терміни постачання такої високотехнологічної зброї, як сучасні зенітні ракетні комплекси.

Так, згадаємо, що офіційно про передачу першого німецького зенітного ракетного комплексу IRIS-T було повідомлено 12 жовтня 2022 року міністром оборони України Олексієм Резніковим, і в Україні цей ЗРК з самого початку продемонстрував дійсно чудові результати, збиваючи 9 з 10 російських ракет.

Пускова IRIS-T SLM
Пускова IRIS-T SLM, фото Diehl Defense

Тоді ж канцлер Німеччини Олаф Шольц пообіцяв якнайшвидше поставити Україні інші три ЗРК IRIS-T – повідомлялося зокрема, що другий ЗРК має прибути до кінця 2022 року і ще два вже у 2023 році.

А тепер ми бачимо – якщо, звичайно, інформація про передачу другого ЗРК IRIS-T підтвердиться – що на постачання другого комплексу Німеччині знадобилося додаткові шість місяців, і якщо такі темпи постачання комплексів збережуться, то четвертий ЗРК IRIS-T від Німеччини прибуде в Україну вже на початку 2024 року.

Тут насправді не варто шукати "зраду" чи винних – бо зрештою Україна отримує нові комплекси, які виготовляються безпосередньо для нас (окремо варто згадати що пускові для першого переданого комплексу німці взяли з єгипетського контракту, щоб якнайшвидше передати нам ЗРК).

ЗРК IRIS-T Україна Німеччина ПС ЗСУ
ЗРК IRIS-T вперше "засвітився" на фото. Фото: АрміяInform

Скоріше – це лише привід знову наголосити на реальні терміни постачання сучасного озброєння, і що за кожною передачею стоять складні процеси з її виробництва, пришвидшити яке в стислі терміни – далеко не завжди реальна задача для підприємств оборонно-промислового комплексу.

Оновлення: Міністр оборони України Олексій Резніков підтвердив передачу зенітного ракетного комплексу IRIS-T

Читайте також: Німеччина передала додаткові ракети до Iris-T SLM та додаткові бронемашини Dingo