Керівництво військово-морських сил Польщі вирішило змінити пріоритети у поставках нового плавскладу. Якщо до цього моменту акцент у затратах планувалось поставити на купівлі вживаних підводних човнів у Швеції, то тепер акцент планується змістити на розвиток програми корветів за проектом Miecznik.
Про це йдеться у публікації видання Defence24.
Читайте також: Корвет "Володимир Великий" планують добудувати у фрегат на заміну "Гетьман Сагайдачний"
Мотиви такого рішення – оборонне відомство Швеції досі не назвало строк та ціну, за яку воно готово продати свої вживані субмарини польським ВМС.
І такий варіант не влаштовує військово-політичне керівництво Польщі, яке прагне реалізувати довгострокові проекти із переозброєння національних ВМС. Саме такий мотив і примусив польських військових моряків взятись за реанімацію припинених програм, зокрема – програми по побудові кораблів за проектом Miecznik.
Нагадаємо, за цим проектом Miecznik флот Польщі мав отримати сім кораблів, що мали стати варіацією німецького проекту MEKO A-100.
Передбачалось, що це буде серія повноцінних корветів, але фінансово-економічна криза примусила Польщу "урізати" цей проект: було збудовано лише головний корабель серії – Ślązak, що отримав доволі символічне озброєння – одну 76-мм артустановку, дві 30-мм гармати та комплекс ППО малої дальності Grom. Мотив такого рішення – добудова корпусу корабля й так обійшлась у 130 мільйонів доларів, а оснащення повноцінним комплектом озброєння коштувало би ще 400 мільйонів доларів.
Втім, що цікаво, зараз польське військово-політичне керівництво заявляє намір будувати кораблі Miecznik саме із повноцінним набором озброєння, зокрема – ПКР NSM. Але при цьому польське Міноборони не розкриває дані, скільки воно готове потратити на цю корабельну програму.
Зокрема – чи стануть польські адмірали для реалізації власної "корветної програми" забирати ресурси із програми побудови допоміжного корабля Ratownik, яке за проектом матиме такі характеристики: довжина корпусу – 95 метрів, ширина корпусу – 18 метрів, повна водотоннажність – 6000 тонн.
Натомість відомо, що для реалізації своєї "корветної програми" військово-політичне керівництво Польщі має намір створити власний кораблебудівний холдинг, до складу якого входитимуть оборонні корпорації PGZ Group, PGZ War Shipyard та OBR CTM S.A.
Читайте також: Стала відома ціна турецького корвета Ada для України та інші подробиці посилення ВМС України