xcounter
#

Patriot для України ближчий ніж на це можливо було розраховувати: у Пентагоні назвали строки підготовки операторів

ЗРК Patriot (всі фото DoD US)
ЗРК Patriot (всі фото DoD US)
18580

Також було зроблено важливе уточнення, яка дозволяє доволі впевнено говорити про версію Patriot, яка буде передана до України

У США офіційно оголосили строки навчання українських операторів зенітного ракетного комплексу Patriot, передача якого була анонсована у межах пакета допомоги на 2 млрд доларів наприкінці грудня минулого року.

Відповідно до заяви прес-секретаря міноборони США бригадного генерала Пата Райдера [Pat Ryder], під час брифінгу для ЗМІ, навчання вже має стартувати на наступному тижні, тобто з 16-22 січня. Опанування комплексу буде проходити у США на базі Форт Сілл [Fort Sill] в Оклахомі, де знаходиться Школа зенітної артилерії армії США (USA ADAS) та 30-а бригада протиповітряної оборони, на її озброєнні якраз і знаходяться Patriot.

Читайте також: ЗСУ таки могли отримати касетні снаряди DPICM, їх постачальник нас дуже здивує
Patriot
Patriot - це не тільки пускові, а й цілий комплекс машин

Строки навчання становлять "декілька місяців" під час яких 90-100 українських військовослужбовців опанують експлуатацію, обслуговування та підтримку Patriot. Навчання включає теоретичну та практичну базу, включно з використанням тренажерів для доведення всіх операцій до автоматизму.

Зазначимо, що така кількість бійців є штатною для однієї батареї Patriot. Такий курс навчання з декількох місяців, у рази коротший за стандартний, який, якщо брати приклад навчання операторів Patriot для Війська Польського, складав дев'ять місяців.

Patriot
Навчання польских операторів Patriot

Таким чином, якщо під терміном "декілька місяців", розуміти тримісячний курс, то він може завершитись вже до кінця квітня. Тобто розгортання самого комплексу може відбутися ще до початку літа.

Також зазначимо, що Німеччина також оголосила про передачу Patriot до України і під питанням хто та де буде навчати операторів на другу батарею. Якщо це питання візьме на себе Бундесвер, то також вкрай цікаво буде порівняти строки навчання за американською та німецькою програмою.

Водночас версія Patriot для України й досі однозначно не оголошена, Пат Райдер лише повідомив, що Patriot дозволить ЗСУ мати можливість знищувати балістичні ракети. Тому можливо зробити припущення, що скоріш за все, Україна отримає саме версію PAC 3 з ракетами MSE. Саме ці ракети здатні перехоплювати балістичні ракети з високою долею ефективності й були безпосередньо створені під цю задачу.

Patriot PAC-3
Пускова Patriot PAC-3 з ракетами MSE

Водночас і минула версія PAC 2 у теорії також мали таку можливість, але на практиці продемонстрували доволі сумнівну ефективність, через що й стартувала програма з розробки MSE.

Читайте також: ЗРК NASAMS від Канади: на скільки довго його можливо чекати