Пакистанські збройні сили почали освоювати основні танки китайського виробництва VT-4, 100 одиниць яких Пакистан придбав у 2020 році. Про це йдеться у публікації порталу Defence24.
Згадка про цей епізод була вказана у прес-релізі, котрий був присвячений візиту генерал-лейтенанта Шахіна Мажера Мехмуда, командувача 1 танкового корпусу, під час відвідин місця розташування однієї із частин цього корпусу.
Читайте також: Розібрати на гвинтики: китайський ОБТ VT-4 - все про броню, СУВ та ситуаційну обізнаність
Зазначається, що цей пакистанський генерал провів виїзну перевірку екіпажів танків на одному із полігонів, і під час цієї демонстрації відбулась перевірка мобільності та маневреності цих танків.
За деякими даними, Пакистан придбав 100 танків VT-4 китайського виробництва у квітні 2020 року, а перша презентація цих танків у складі пакистанської армії відбулась у жовтні минулого року. Відомо, що один танк VT-4 коштує три мільйони доларів.
Китайський танк VT-4 має славу "вбивці експортних перспектив" українського танка "Оплот". Однак, як розповідав Defense Express, пакистанські військові не відмовились від наміру купувати наш танк "Оплот".
Зокрема, в кінці травня цього року військова делегація Ісламської Республіки Пакистан на чолі з головнокомандувачем Сухопутних військ ЗС Пакистану генералом Камаром Джавед Баджва здійснила візит в Україну.
В рамках такого візиту 20 травня цього року відбулась "польова" демонстрація перспективних зразків української зброї – той же танк "Оплот", і також - БТР-4Е, протитанкові комплекси "Скіф" та "Корсар", безпілотні комплекси від приватної компанії DeViRo – "Лелека-100" та "Циконія" (адаптована під вертикальний зліт версія "Лелеки") та PD-2 від UkrSpecSystems.
На даний час армія Пакистану має близько 2000 танків. Але структура цього бронетанкового парку навіває певну надію, що пакистанське військо ще замовить для себе "Оплот".
Так, основу танкового парку збройних сил Пакистану складають 600 китайських танків Тип 59 (копії радянського Т-54), 500 танків Al Zarrar (локальная модифікація китайського Тип 59), 320 танків Т-80УД та 300 танків китайського виробництва Тип 85.
Тобто, виходить, що з двох тисяч танків лише 700 – сучасні, а інші 1300 – потребують своєї заміни, відповідно для можливих замовлень на наші танки для пакистанського війська є своя ніша.
Читайте також: БМ "Оплот" проти VT4: в Таїланді провели порівняльні стрільби (відео)