Міністерство оборони США оприлюднило першу частину Національної оборонної промислової стратегії "План реалізації на 2025 фінансовий рік". Помічником міністра оборони також зазначається, що наступна частина плану буде секретним додатком, в якому розрахують ризики запропонованої стратегії.
Про це стало відомо з брифінгу помічників міністра оборони США 29 жовтня 2024 року. Представники оборони країни розповіли, що перша частина плану складається із шести пунктів.
Читайте також: Китай штампує макети F-22 та F-35, і також зробив авіаносець та есмінці, але для чого це, крім навчань
Один із головних пунктів присвячений вирішенню проблеми Індійсько-Тихоокеанського регіону. Прийнято рішення створити бази оборонної промисловості, посилити виробництво ракет, боєприпасів та підводних човнів для протистояння коаліції Росії та Китаю. Зокрема пункти документа підтверджують вектор направлення Америки до азійського воєнного театру. Слід виділити третій пункт, який сприяє розвитку тристороннього партнерства AUKUS шляхом спільного виробництва систем озброєння.
Водночас із цим у "Плані" вказано, що матеріальна допомога Україні створює проблеми для виробничих потужностей боєприпасів США - неможливість накопичити запаси створює ризики для збройних сил країни. Тому у стратегії підкреслюють, що потужності виробництва потрібно збільшувати, а також планують спільне виробництво далекобійної високоточної зброї з Австралією та Північними країнами Європи (через війну в Україні).
Виділимо, що "План реалізації" містить підпункт зі створення робочої групи підтримки України під керівництвом Контактної групи з питань оборони України (UDCG). Зокрема завданням групи виділено: "координацію зусиль щодо розвитку міцної промислової бази України, яка мати бути забезпеченою матеріалами для нагальних потреб; внесок у довгострокову безпеку України та її економічну стійкість".
Зокрема практичними завданнями групи є постачання необхідної кількості обладнання для виробництва боєприпасів. А також "сприяння партнерським відносинам, що підтримують спільне виробництво", разом із "виявленням та усуненням проблем політики та регулювання, що перешкоджають промисловому співробітництву".
В Міністерстві підкреслюють, що план складено за згодою обох політичних партій США, тому він діятиме незалежно від того, хто візьме першість на виборах. Секретний додаток до плану планується скласти до кінця 2024 року.
Цей план також демонструє, що Індійсько-Тихоокеанський регіон дійсно визначений для США ключовим. І, як вважають у Центрі нової американської безпеки (CNAS), повномасштабне вторгнення РФ в Україну взагалі відволікає США від підготовки до конфлікту з Китаєм.
Читайте також: Чому Австралія дає ЗСУ 49 із 59 M1 Abrams, та що до цих танків все рівно треба від США