xcounter
#

Наскільки важливими для майбутнього контрнаступу ЗСУ стануть "Леопарди" від Польщі

6466
Leopard 2 польської армії, ілюстративне фото з відкритих джерел
Leopard 2 польської армії, ілюстративне фото з відкритих джерел

І в якому форматі можуть з’явитись такі бойові машини на полі бою проти рашистів

Під час зустрічі у форматі "Люблінського трикутника" у Львові 11 січня 2023 року президент Польщі Анджей Дуда заявив, що Варшава прийняла рішення таки виділити "символічний" ротний комплект в 14 танків Leopard 2 для ЗСУ, як внесок для формування ширшої коаліції Об’єднаної Європи по передачі "Леопардів" нашому війську.

Наша громадськість це сприйняла як важливу подію політичного характеру, бо нарешті було зняте "табу" на поставку Збройним Силам України західних ОБТ. Але тут можна поставити питання і в практичному ключі – наскільки вагомим посиленням для української армії будуть ці 14 "Леопардів" від Польщі, зважаючи на те, що західні танки нам потрібні "ще на вчора". Бо на перший погляд виглядає, що рота танків – це дуже мало. Але з іншої сторони, починаються нюанси, на тлі яких навіть і 14 машин – це уже вагома величина.

Читайте також: Турецький танк Altay у цьому році нарешті добереться до війська: наочний приклад скільки займає створення власного танка
Leopard 2 польської армії, ілюстративне фото з відкритих джерел

"На зараз" може уявлятись так, що ці 14 Leopard 2 від Польщі "просочаться" в Україну як частина збірної суми танків, яку передасть нам "бронетанкова коаліція", що формується на очах. Але тут не варто випускати з виду, що у такої "бронетанкової коаліції" можуть бути свої "внутрішні тертя", які відповідно впливатимуть на темпи та ритмічність поставок так необхідних нам "Леопардів".

Наприклад, наприкінці грудня 2022 року першими дати Leopard 2 "в складчину" Україні закликали парламентарі Фінляндії, в розпорядженні якої 100 танків Leopard 2A4 та ще + 100 машин цього типу на зберіганні. Але водночас "Країна Суомі" готується стати елементом "північного флангу" НАТО. І тому в Хельсінки при можливій передачі своїх "Леопардів" для ЗСУ доведеться робити поправку на дві речі – 14-ий корпус берегових військ Північного флоту РФ хоч і зазнав поразки, але не розгромлений. А на цьому тлі головнокомандувач армії Норвегії взагалі пропонує відмовитись від танків як виду зброї, та замінити їх "тачанками" із ПТРК.

Танки Leopard 2 армії Фінляндії, ілюстративне фото з відкритих джерел

Тому врешті, якщо ці самі 14 Leopard 2 від Польщі "просочаться" в Україну окремою партією, а не як підрозділ в складі полку танків від Об’єднаної Європи, навіть за таких умов польські "Леопарди" будуть дуже затребувані в бойових порядках ЗСУ. Хоча б тому, що зараз наші захисники для негайної відсічі рашистам використовують усю можливу техніку, якою б "нестандартною" вона не була.

Наприклад, прес-служба 47-ої штурмової бригади в одній із своїх публікацій "засвітила", що використовує зокрема отримані від тієї ж Словенії танки М-55S, по суті модернізовану за участі Ізраїлю копію радянського Т-55.

Бійці ЗСУ тренуються застосовувати танки M-55S, січень 2023 року, фото - прес-служба 47-ої штурмової бригади

На такому тлі цілком можна уявити таку ситуацію. Якщо скажімо, на початок анонсованого на весну контрнаступу в розпорядженні ЗСУ буде лише рота польських "Леопардів", навіть такий підрозділ може бути "вписаний" у бойові порядки військ, що йтимуть вперед та гнатимуть геть рашистів з нашої землі.

Читайте також: Навіть 600 тисяч "чмобіків" не врятують від програшу у війні, і це показав ще Китай у 1979 році