Мотострілецький батальйон у військах РФ - це найпоширеніша тактична одиниця сухопутних військ, яка входить до складу російських мотострілецьких й танкових полків та бригад. Варто зазначити, що в різних мотострілецьких батальонах можуть бути різні основні бойові машини.
Найменш поширеною є гусенична БМП-3, яка озброєна 100-мм та 30-мм гарматами, а також поступово отримує оновлений бойовий модуль "Бахча-У" з тепловізійним та панорамним прицілами. Зазвичай ці машини направляються у Західний та Південний військові округи РФ.
Читайте також: До якого сценарію агресії Кремля готуються ВМС України, і яка при цьому буде роль "Нептуна" та бронекатерів
Найбільш поширеною у складі мотострілецьких батальйонів РФ залишається БМП-2. З 2020 року РФ почала модернізцію цих машин шляхом встановлення бойового модуля "Бережок", який також отримав тепловізійний та панорамний приціли, а замість застарілого ПТРК "Конкурс" встановлюється "Корнет".
Також у армії РФ залишаються радянські БМП-1, які спочатку хотіли модернізувати до БМП-1АМ, а зараз намітили замінити колісними БТР-82АМ.
Частина мотострілецьких батальйонів РФ використовують колісні БТР-82А/АМ, які озброєні лише 30-мм автоматичною гарматою та кулеметом, без встановлення ПТРК, як на українському БТР-3.
Також лише шість батальйонів у Західному та Південному військових округах РФ озброєнні застарілими БТР-80. А у деяких мотострілецьких батальонах, зокрема так званих "арктичних", у якості основної бойової машини використовується МТ-ЛБ.
Загалом штатна чисельність особового складу мотострілецьких батальйонів РФ - це 480-510 осіб. На озброєнні знаходиться 34-40 БМП або 40 БТРів.
Структура мотострілецького батальйону включає:
- три мотострілецькі роти по 10-11 бойових машин (БМП або БТРів) по 95-101 осіб у кожній. У кожній роті 3 взводи по 3 бойових машини, а також 1-2 бойові машини комамнира роти;
- мінометна батарея (6-8 мінометів, 7-11 автомобілів);
- гранатометний взвод (3 бойових машини, 6 АГС);
- взвод зв'язку (бойова машина комбата та 2 КШМ);
- взвод технічного обслуговування (МТО-БТ, МТО-АМ, БРЕМ-2/Ч, автомобіль);
- взвод забезпечення (11 автомобілів, 3 од. АТМЗ-4/5, 3 польових кухні ПАК-200);
- медичний взвод (4 УАЗ- 452);
- також мотострілецький батальйон на БТРах має протитанковий взвод з трьох бойових машин та 9 ПТРК типу "Метис".
Мотострілецькому батальйону в обороні призначається ділянка фронтом до 5 км та у глибину до 3 км. У наступі - відводиться смуга до 2 км, а у ділянці прориву полку - до 1 км. Цей підрозділ також доволі часто стає основою для формування батальйонно-тактичної групи. В цьому випадку йому додатково надаються танки, ствольна чи реактивна артилерія, протитанкові підрозділи тощо.
Також нагадуємо про можливість ознайомитись зі штатними структурами та озброєнням:
Завантажити схеми у високій якості можливо за цим посиланням.
Інформацію, спеціально для Defense Express, підготував Олексій Яровий, підготовка до публікації та інфографіка - Олег Катков.
Читайте також: Скільки танків в танковому батальйоні армії РФ, іншої техніки та живої сили