Рашистські пропагандисти в своїх публікаціях заявляють, що рівно 2 роки назад було створено так званий "44-ий окремий авіаполк особливого призначення" в складі Командування Дальньої Авіації "ВКС РФ". Цей авіаполк специфічний тим, що саме в його складі перебувають усі 12 наявних літаків МиГ-31К, котрі виступають носіями аеробалістичних ракет "Кинжал".
Цікаво, що місцем постійного базування російського "44-го авіаполку особливого призначення" з МиГ-31К є саме аеродром "Саваслейка" в Нижегородській області РФ за понад 300 кілометрів північніше від Москви.
Читайте також: Що це за Ил-78, який дозаправляє МиГ-31К під час тривог, і що треба знати
Цього літа нашими соцмережами навіть ходили вірусні фото про рівень запустіння в селі біля аеродрому з носіями "Кинжалів".
Але на бойове чергування в "Саваслейці" російські МиГ-31К в складі 44-го авіаполку стали лише в грудні 2021 року, і лише 17 лютого 2022 року їх приєднали до складу Дальньої авіації "ВКС РФ". І на цьому тлі цілком логічно задатись питанням про те, а що ж у "Саваслейці" було до того, і там картина буде така.
До грудня 2021 року на цьому летовищі працював філіал 4-го Державного центру підготовки авіаційного персоналу та випробувань, головна база якого розташована в місті Ліпєцк. І що цікаво, цей філіал спеціалізувався саме на підготовці льотчиків на літаки-перехоплювачі МиГ-31 різних модифікацій.
Про роботу аеродрому "Саваслейка" як центру переучування на МиГ-31 у відкритому доступі є лише фрагментарна інформація, яка стосується початку 2010-х років.
Зокрема, мова була про те, що переучування тут стартувало ще з 1990-х років, уже в 1993 році було відпрацьовано над "Саваслейкою" першу дозаправку МиГ-31 із літака Ил-78. І що на початок 2010-х років на цьому аеродромі було до десяти стройових і до десятка МиГ-31 на консервації.
Якщо виходити із даних у відкритому доступі, то роботи по переобладнанню аеродрому "Саваслейка" під МиГ-31К як носії "Кинжалів" стартували у 2020 році. Ці роботи передбачали зокрема облаштування укриттів для літаків та сховищ під "Кинжали". Крім того, саме під МиГ-31К довелось спеціально подовжувати злітно-посадкову смугу.
Як можемо зрозуміти, саме до грудня 2021 року усі роботи по переобладнанню "Саваслейки" і були завершені. Але з того періоду фотографії саме аеродрому відсутні у відкритому доступі.
Читайте також: Україна перша в історії, хто ударив по інфраструктурі Росії далеко за Уралом