xcounter
#

Каволі вважає, що в 2025 році армія РФ отримає 1500 танків і 3000 бронемашин, то які перспективи у війні

19356
"Уралвагонзавод", фото ілюстративне
"Уралвагонзавод", фото ілюстративне

Яку реальну ресурсну базу має ворог, та які стратегічні перспективи це все визначає

Командувач збройними силами США в Європі генерал Крістофер Каволі в одному із своїх виступів на початку квітня окреслив, що у 2025 році армія РФ має отримати 1500 танків та 3000 бронемашин різних типів, вочевидь відновлених, модернізованих та виготовлених сумарно. З чого випливає, що Росія зможе вести бойові дії навіть при нинішньому рівню втрат ще мінімум 2 роки .

Якщо враховувати фактичний модус внутрішньої політики Кремля та реальні можливості російського ВПК, то з цього випливає, що РФ зможе бути реальною військовою загрозою ще не визначено довгий час. Про це йдеться в публікації видання War on the Rocks.

Читайте також: Росія в 2027 році може мати по 3300 танків та артсистем і 11 тисяч ББМ, але за однієї важливої умови
Можливості Росії по виробництву снарядів, порівняно із США та ЄС

Щоб підкреслити стійкість стратегічного положення Росії, автори публікації вирішили обрати навіть таку метафору - мовляв, "Кремль собі може дозволити навіть формальний програш у війні проти України, бо навіть і тоді росіяни все рівно матимуть пряму перевагу над Заходом".

Якщо повертатись до загальної картини, то вона виглядає так. Навіть якщо російський ВПК уже досяг "стелі можливостей" зокрема по виробництву нових Т-90 все рівно мова тут про показники, які цілком відповідають поточним потребам армії РФ, зокрема для продовження наступальних операцій проти ЗСУ.

Протягом 2024 року російська промисловість була здатна виготовляти по 250 тисяч снарядів на місяць, і цей темп збережеться і в 2025 році. При цьому можна порівняти, що промисловість США наразі здатна виготовляти в середньому лише по 30 тисяч снарядів на місяць, промисловість Європи - 80 тисяч снарядів на місяць.

Можливості РФ по мобілізаційному ресурсу

Критичність переваги РФ по мобілізаційному ресурсу виглядає так - навіть в 2035 році країна-агресор матиме від 20 до 45 мільйонів чоловіків призивного віку, що суттєво більше навіть від поточного показника по населенню України загалом.

Що стосується економічних перспектив країни-агресора, то вони виглядають так. Восени 2025 року Кремлю доведеться "закручувати гайки" та скорочувати фінансування соціального сектору, що може створити певного рівня внутрішю напруженість. Але це може якраз спростити рашистам процес вербування нового персоналу у військо.

Окрім того, навіть показник у 40% затрат державного бюджету лише на воєнні видатки може виявитись не настільки критичним для самого Кремля, щоб привести до внутрішньополітичної дестабілізації РФ. Бо якщо згадувати історичні паралелі, то СРСР у 1980-хх роках дійшов до рівня понад 20% від загалом ВВП, і уже тільки після того почали накопичуватись ті економічні проблеми, які остаточно поховали радянську імперію. Наскільки нинішня РФ далека від цього порогу, наочно показує ось ця інфографіка.

Рівень воєнних затрат РФ у порівнянні з Радянським Союзом зразка 1985 року
Читайте також: По яким двом елементам нашої оборони РФ буде бити КАБами, щоб восени 2025 року піти в наступ на Харків