Про це в ексклюзивному інтерв’ю для Defense Express розповів Командувач Сухопутних військ Збройних Сил України генерал-полковник Олександр Сирський.
За словами Командувача СВ ЗСУ, незважаючи на всі проблеми, що є в питанні переозброєння в Сухопутних військах цей процес зрушили з місця.
Читайте також: Потужна та сумісна з НАТО: В Сухопутних військах продовжують роботу над створенням "бригади майбутнього"
"Нами вироблено оперативно-тактичні вимоги до основних видів ОВТ. Це дозволило визначити ту планку, до якої необхідно підійти нашим підприємствам для того, щоб їх техніка приймалась на озброєння і закупалась для подальшої експлуатації військом", – заявив Олександр Сирський.
За словами Командувача, на цей час в Сухопутних військах ЗС України встановлено високий рівень взаємодії з розробниками та постачальниками ОВТ. "Ми дали чіткі сигнали про те, що необхідно Сухопутним військам для того, щоб їх стан дозволяв вирішувати завдання, що стоять перед ними, в умовах поточної обстановки, а також з урахуванням тенденцій розвитку безпекової ситуації довкола України та трендів розвитку військових засобів", зазначив генерал-полковник Сирський, що наразі така ситуація спостерігається "і з безпілотними літальними апаратами і з роботизованими платформами".
"Я знаю, що зараз ряд виробників впритул наблизились до високої планки, що ми для них поставили. Вони проводять випробування, вони підвищують характеристики своїх виробів і деякі зразки мають перспективу прийняття на озброєння і постачання для забезпечення потреб Збройних сил України і, зокрема, Сухопутних військ", наголосив Командувач.
Олександр Сирський також окреслив ряд напрямів, які в Сухопутних військах ЗС України хотіли би удосконалити за рахунок отримання нових систем озброєнь та обладнання.
За його словами, одним з актуальних напрямів є ураження малорозмірних, а також низьколетячих цілей. Крім того, в Сухопутних військах також хотіли би підсилити можливості по знищенню танків та іншої броньованої техніки, а також оснастити штатні та позаштатні інженерно-саперні підрозділи всім, що необхідне для влаштування мінно-вибухових загороджень та забезпечення швидкого розмінування територій у мирний та воєнний час.
Крім того, для Сухопутних військ ЗСУ цікавим є розширення ряду наявних в механізованих підрозділах засобів ураження противника. "Тут очікуємо пропозиції по альтернативних вогнепальній зброї засобах ураження, наприклад – вогнеметах, портативних термобаричних засобах, можливо, навіть, ефективних в умовах бойової обстановки засобах нелетальної дії та інших", – заявив Олександр Сирський.
Він також повідомив, що в Сухопутних військах ЗС України хочуть отримати сучасне базове шасі – з тим, щоб замінити колісну базу на ряді зразків: артилерійських систем, командно-штабних машин, машин зв’язку, для спеціалізованих зразків озброєнь.
"Потрібно, щоб таке базове шасі було надійне і недороге – оптимальне по співвідношенню "ціна – якість", - наголосив Командувач СВ ЗСУ та додав: "В ідеалі все, що нам пропонується, мало би бути вітчизняним, щоб забезпечити життєвий цикл цих озброєння та техніки та уникнути ризиків, що можуть виникати з поставками закордонних товарів військового призначення та комплектуючих до них".
Він також акцентував увагу на тому, що українське військо має отримати достойні зразки озброєння та військової техніки, щоб ефективно виконувати завдання, що стоїть перед ним.
Раніше Defense Express писав, що в Сухопутних військах ЗС України продовжують роботу над створенням "бригади майбутнього", водночас, на тлі загрози нападу РФ України підвищили кількість боєготових частин, удосконалюють систему управління за зразком НАТО та планують використовувати БАК Bayraktar TB2.
Читайте також: Якісний та дружній до бійця: у Києві вперше представили БТР Oncilla, що постачається на озброєння ЗСУ