xcounter
#

Які інструменти можуть бути проти реактивних БПЛА-камікадзе "Герань-3" на 2500 км, що тепер має РФ

7944
Shahed-238, ілюстративне фото з відкритих джерел
Shahed-238, ілюстративне фото з відкритих джерел

Які особливості має це далекобійне озброєння ворога, та які інструменти боротьби можуть бути

Головне управління розвідки Міноборони України повідомило зокрема про те, що Росія зокрема налагоджує виробництво свого аналогу реактивного дрона-камікадзе Shahed-238 під позначенням "Герань-3", котрий оснащується з малогабаритним турбореактивним двоконтурним двигуном Tolou-10/13.

Зазначається, що така силова установка забезпечує російському реактивному БПЛА "Герань-3" швидкість польоту до 550-600 км/год та дальність 2 500 кілометрів. Але на цьому місці можна дещо "забігти наперед" і акцентувати, що боротись із новітньою загрозою цілком може наприклад новітній ЗРК Grawehawk під Р-73 від Великої Британії для ЗСУ.

Читайте також: Вперше уражено САУ "Коксан" з КНДР, які лише нещодавно доїхали до фронту (відео)

Для початку тут варто наголосити, що деталізація "аналог Shahed-238" під позначенням "Герань-3" має цілком конкретне значення, бо наприкінці 2023 року вже фіксувались спроби рашистів використовувати "оригінальний" іранський Shahed-238 для ударів по території України. Тут варто додати, що сам Іран свій реактивний Shahed-238 вперше презентував лише осінню 2023 року.

В одному із матеріалів Defense Express публікувало детальний погляд на реактивний Shahed-238 завдяки новим фото з відповідями на головні питання, і цей розбір показав зокрема, що під час розробки цього БПЛА іранці не довго думаючи знову пішли за двигуном на AliExpress. Також варто згадати про розбірку реактивного Shahed-238, де виявився двигун взагалі з Чехії, а навігація - з Канади.

Однак який набір електроніки може використовуватись на російській "Герань-3", і які там можуть бути конструктивні відмінності від іранського реактивного "Шахеда" - наразі є питання відкритим.

Іранський реактивний двигун Tolou-13, ілюстративне фото з відкритих джерел

Окремо привертає увагу також вказівка від ГУР МОУ про те, що рашисти для своєї "Герань-3" використовують реактивні двигуни Tolou-10/13 (Tolou-10 - іранська копія чеського PBS TJ100). Бо тут мова взагалі-то про силові установки іранського виробництва, тобто в даному випадку є певний елемент залежності країни-агресора від поставок реактивних двигунів від Ірану.

Яку бойову частину може мати реактивний БПЛА "Герань-3" - дані не розкриваються, тому наразі складно говорити, яку руйнівну потужність може мати це далекобійне озброєння ворога. Однак в даному випадку слід пам’ятати, що роль гратимуть не тільки характеристики, але й обсяг виробництва, який російський ВПК зможе "потягнути" по "Герань-3".

Двигун Shahed-238, ідентифікований, як PBS TJ150, лютий 2024 року

Заявлена швидкість польоту до 550-600 км/год по "Герань-3" означає, що боротьба з такими реактивними БПЛА ворога буде вкрай ускладненою для мобільних вогневих груп із стрілецьким озброєнням та вертольотів складових Сил оборони України, котрі використовуються в якості "дронобійок".

Однак проти "Герань-3" цілком можна буде використовувати переносні зенітно-ракетні комплекси, "класичні" ЗРК, згадані вище британські Grawehawk, "зенітні танки" Gepard та інші системи ППО, які показали себе ефективними у збитті крилатих ракет ворога.

Читайте також: Британці детальніше показали новітній ЗРК Grawehawk під Р-73 для ЗСУ, і там є дещо бентежне