xcounter
#

Які балістичні ракети малої дальності РФ ймовірно могла отримати від КНДР і ще може отримати від Ірану

5536
Пуск ракети з KN-25
Пуск ракети з KN-25

Хоча тема постачання балістичних ракет РФ від КНДР та Ірану випливає вже не вперше, але дійсно існує небезпечний сценарій, коли ворог таким чином буде поповнювати (і ймовірно вже поповнює) свої запаси далекобійного озброєння для терористичних обстрілів України

Видання The Wall Street Journal в одному зі своїх матеріалів розповідає досить невтішну інформацію — з посиланням на американських посадовців, там відзначають, що РФ просувається у питанні отримання балістичних ракет від Ірану, а також нібито вже могла отримати першу партію аналогічного озброєння від Північної Кореї.

Кожен з цих випадків треба насправді розібрати окремо, і щодо Ірану в американському виданні відзначають наступне — що у США стурбовані активним просуванням перемовин РФ та Ірану у питанні закупівлі балістичних ракет малої дальності і що за оцінками США " РФ має намір закупити в Ірану ракетні комплекси [missile systems]", розповідають у The Wall Street Journal.

Читайте також: США можуть утилізувати кількасот M39 ATACMS замість дати Україні

І що поставка іранських ракет може відбутися вже цієї весни, але водночас "офіційні особи у США не вірять, що угода була завершена". Що, звичайно, аж ніяк не виключає того, що вона може бути підписана найближчим часом. Тим паче, що перша інформація про ймовірну передачу РФ іранських балістичних ракет "витікла" у ЗМІ ще восени 2022 року, і за більш ніж як рік Росія та Іран цілком могли просунутися у цьому питанні і, на жаль, досягти домовленостей по всіх "вузьких місцях".

Щодо того, а які ж саме ракети може отримати РФ від Ірану, то йдеться, ймовірно, про балістичні ракети Fateh-110 із дальністю у 300 км, а також Zolfaghar із дальністю у 700 км. Обидві моделі нібито мають підвищену точність, а в деяких варіаціях заявлялося про можливість оператором "вести" ракету під час польоту, але на відносно невеликих дистанціях.

Але якщо у WSJ заявляють, що перемовини РФ та Ірану про постачання балістичних ракет все ще тривають, то стосовно КНДР відзначається наступне — що за останні декілька тижнів Північна Корея, серед усього, поставила РФ декілька десятків балістичних ракет без уточнення конкретних типів озброєння, що нібито вже отримали рашисти.

Причому про таку ймовірність повідомлялося ще восени 2023 року — тоді відзначалося, що включно із артилерійськими боєприпасами, мінами та некерованими реактивними снарядами РФ могла отримати від КНДР і балістичні ракети малої дальності.

KN-02 Toksa
KN-02 Toksa

Раніше ми вже детально розповідали, а що ж це може бути, а тут загалом підсумуємо, які ракетні комплекси з якою дальністю ракет має КНДР і які ймовірно могла отримати РФ:

  • РСЗВ KN-25 із дальністю до 380 км (ракети сягають висоти 97 км), що фактично перетворює її на тактичний ракетний комплекс;
  • копія "Точки-У" під назвою KN-02 Toksa (сумісність ракет невідома)
  • твердопаливна ракета KN-23 (схожа на "Искандер) з дальністю до 690 км;
  • Hwasong-5 на 300 км і БЧ у 985 кг (копія Р-17 "Скад" з мінімальними змінами);
  • Hwasong-6 з на 500 км і БЧ до 770 кг;
  • KN-18 з дальністю у 450 км (також північнокорейська версія "Скада";
  • KN-24 з дальністю у 410 км, що візуально схожа на ATACMS
Читайте також: Європейський сегмент НАТО закупить цілу 1000 ракет до Patriot, але GEM-T й лише 1000