Аналітики порталу Oryx на основі відкритих джерел вирішили подрахувати, який обсяг військової допомоги Україні вже встигла надати Італія. Якщо узагальнити наведені ними консервативні дані, то виходить, що офіційний Рим допоміг зміцнити саме окремі важливі сегменти для ЗСУ, зокрема по артилерії та протиповітряній обороні.
Як ілюстрація – зазвичай Італія фігурує в питанні, пов’язаному з поставкою ЗРК SAMP/T для посилення захисту українського неба. Але тут варто враховувати також, що Італія заявляла про передачу Україні також батареї ЗРК Skyguard з ракетами Aspide, про особливості якого Defense Express розповідав в окремому матеріалі.
Що стосується артилерії від Італії, то тут аналітики Oryx наводять такі консервативні калькуляції. Зокрема, офіційний Рим з жовтня 2022 року міг поставити Україні близько 60 САУ M109L, відновлених зі зберігання для ЗСУ, і можливо це була другою за кількістю поставка САУ цього типу від конкретної країни після США.
Окрім цього, в січні 2023 року ймовірно відбулась поставка від Італії шести САУ PzH 2000. І якщо зважити на те, що країни-партнери передають ЗСУ техніку за принципом organic unit, тобто щоб переданого комплекту вистачало на формування цілісного підрозділу, то тут буквально можна сказати, що Італія поставила для України САУ типів PzH 2000 та M109 в кількості як мінімум на декілька нових батарей.
Аналітики Oryx вважають також, що уже з травня 2022 року Італія почала поставки для ЗСУ також деякої кількості саморухомих гаубиць FH70. Хоча, як розповідав Defense Express, фактично саме "італійські" FH70 в строю нашого війська "засвітились" на фронті орієнтовно в листопаді 2022 року.
Окрім цього, на думку Oryx, Італія начебто виступила постачальником як мінімум двох M270A-1 (орієнтовно в жовтні 2022 року), деякої кількості 120-мм мінометів Mod.63 (починаючи з червня 2022 року) та деякої кількості 120-мм мінометів типу MO-120-RT (починаючи з грудня 2022 року). Ну і також – деяка кількість 120-мм артилерійських мін (починаючи з липня 2022 року) і деяка кількість 155-мм пострілів (починаючи з листопада 2022 року).
Читайте також: Пентагон розповів, як знімали з консервації M777 та M1167 для ЗСУ, і чому техніка йшла довго