xcounter
#

Деякі ЗМІ пишуть, що США можуть послати в Ізраїль протиракетну систему THAAD на 200 км, яка вкрай актуальна Україні

6792
Пускова THAAD, фото - US DoD
Пускова THAAD, фото - US DoD

Що наразі відомо про таку опцію в конфлікті на Близькому Сході, та чим важлива ця система

США можуть розгорнути на території Ізраїлю протиракетну систему THAAD (Terminal High Altitude Area Defense) разом із власним персоналом, який буде обслуговувати її роботу.

Над таким варіантом зараз начебто працює адміністрація президента США Джозефа Байдена на тлі того, що зараз Ізраїль готується для удару по Ірану, однак остаточного рішення на даний момент нема. Про це пише ізраїльське видання Times of Israel з посиланням на слова "неназваного американського чиновника".

Читайте також: Як Австралія порізала вертольоти MRH90 Taipan, які просила Україна, а потім звідти продала запчастини

Цікаво, що такими ж даними оперують і деякі інші місцеві ізраїльські ресурси, котрі теж при цьому наголошують, що остаточного рішення поки що нема.

Від Defense Express окремо наголосимо, що тут привертає увагу сам факт появи таких повідомлень. Бо розгортання системи THAAD з її непересічними характеристиками є вкрай актуальним і для України в поточній ситуації також.

Тим більш, деякі західні ЗМІ в грудні 2023 року повідомляли про те, що представники Міноборони України озвучували своїм колегам із США запит на передачу THAAD, хоча після того ця історія як мінімум публічного розвитку далі не отримала.

Протиракета THAAD, фото - US DoD

Головна важлива характеристика комплексу THAAD – він здатен перехоплювати балістичні ракети на дальності до 200 кілометрів та на висоті 100-150 кілометрів. Протиракета цього комплексу має стартову масу 900 кг, довжину корпусу в 6,1 метрів та швидкість польоту 8,2 Мах, ураження цілі відбувається за рахунок прямого кінетичного ураження, за принципом hit-to-kill.

В склад одного комплексу може входити до шести пускових установок, кожна з яких може містити по вісім протиракет. Для наведення на ціль слугує РЛС AN/TPY-2 із сектором огляду 120 градусів та інструментальною дальністю виявлення цілей (за різними даними) від 1000 до 2000 кілометрів.

Однак тут головним нюансом по THAAD виступає вкрай мала ймовірна кількість наявних пускових установок – усього 42 одиниці (згідно із The Military Balance 2023), або ж усього 7 батарей, із яких по батареї (за даними того ж довідника) наразі розгорнуті в Південній Кореї, ОАЕ та Саудівській Аравії.

Окрім всього іншого, саме опрацювання варіанту по розгортанню THAAD на території Ізраїлю може означати, що в США остерігаються варіанту, за якого ізраїльська ПРО може не впоратись самостійно із ракетною загрозою від Ірану.

Читайте також: Над Сирією "засвітився" один із чотирьох розвідувальних Ан-30, досі наявних у РФ