У відкритому доступі з'явились нові відеокадри від підрозділу БПЛА "Роніни" зі складу 56-ої механізованої бригади, які демонструють ураження різних цілей російських окупаційних військ, серед яких знову фігурує також залізничний ешелон з тепловозом типу 2ТЕ116 (або 2ТЕ10), котрий прямував у районі тимчасово окупованого Токмака.
Говоримо тут "знову", бо попередній подібний епізод був оприлюднений на початку липня цього року. Тоді підрозділ безпілотників "Роніни" також поцілив у ворожий залізничний ешелон з паливом у районі тимчасово окупованого Токмака, і це теж виглядало як максимально незвичайна ціль.
Читайте також: В РФ чомусь саме зараз заявили характеристики по лазерному "Пересвету", котрий не для війни проти України
Для початку варто охарактеризувати тепловоз згаданого вище типу 2ТЕ116, і чому це власне є найбільш незвичайною ціллю для наших дронів. Річ у тім, що такий локомотив має повну масу в 276 тон, і навіть якщо там конструкцією не передбачена можливість установки повноцінного бронезахисту, по типу бронепоїзда, все рівно це доволі складна рухома ціль, сама спроба по якій влучити вже виглядає дуже зухвалою.
Найбільш вразливим місцем на тепловозі є баки з паливом, але вони розміщені під днищем корпусу. Тому, як можемо побачити, наші дроноводи намагаються влучати по іншим вразливим сегментам, наприклад – по кабіні машиніста або ж по моторному відсіку, пошкодження яких теж не дасть можливість продовжити рух вперед.
Окремо привертає увагу і те, що на фінальному етапі польоту картинка з дрону, що готується влучити по тепловозу, втрачається. Це може бути пов’язане як і з граничністю дальності польоту, так і з можливою роботою засобів РЕБ, встановлених на локомотиві.
Наведені вище кадри заодно й свідчать про поточний стан залізничної логістики окупаційних військ армії РФ, і там ми можемо побачити ось що. Для початку, давайте зафіксуємо сам факт, що російські загарбники мають достатньо багато зухвалості, щоб проводити свої залізничні ешелони в районі тимчасово окупованого Токмака, хоча це орієнтовно лише 30 кілометрів від лінії фронту.
В свою чергу, сам факт проходження ворожих ешелонів через Токмак заодно демонструє, що окупанти на даний момент повноцінно використовують існуючий залізничний "коридор" з Донбасу на Крим, котрий проходить з Донецька через Волноваху на Пологи в Запорізькій області, і далі через Токмак на Мелітополь і Крим.
Це в свою чергу означає, що російським зайдам на даний момент насправді не є актуальною в стратегічному плані "альтернатива Кримському мосту", оскільки їх основні логістичні комунікації використовуються саме за задумом ворога. Тому широко висвітлена в наших ЗМІ сполучна гілка окупантів між Маріуполем і Таганрогом насправді не має того стратегічного значення, яке їй зазвичай надають.
Читайте також: В РФ показали МГТ-ЛБ як заміну "мотолиги", але це поки лише макет