xcounter
#

Чи справді у рашистів біля Сирії зараз тільки один фрегат на 16 "Калібрів", і чи забрали інші кораблі та ракети для нових обстрілів України

5556
Есмінець HMS Defender Королівських ВМС супроводжує рашистські кораблі, які йдуть в Ла-Манш із Середземного моря, 28 квітня 2023 року, фото – Royal Navy
Есмінець HMS Defender Королівських ВМС супроводжує рашистські кораблі, які йдуть в Ла-Манш із Середземного моря, 28 квітня 2023 року, фото – Royal Navy

Ворог провів ротацію своїх кораблів в Середземному морі, які "відкладені" наслідки це може мати для України

Якщо виходити із офіційної звітності ВМС України, то виходить, що біля берегів Сирії різко зменшилась кількість кораблів ВМФ РФ, що можуть нести крилаті ракети "Калибр". Якщо на 20 квітня 2023 року була мова про наявність в Середземному морі 2 кораблів рашистів на 24 ракети "Калибр", на 25 квітня була мова про наявність 3 кораблів на 28 ракет "Калибр", а от на 1 травня 2023 року – усього 1 корабля на 16 ракет "Калибр".

На початок лютого 2022 року в цьому районі "застрягли" чотири кораблі ЧФ РФ із сумарним залпом на 24 ракети "Калибр", які могли бути використані для ударів по нашій країні. І тепер виходить, що протягом минулого тижня кудись "випарувались" як мінімум два ворожі кораблі на 12 "Калібрів", і це виглядає по-своєму тривожно через активізацію ракетних обстрілів РФ.

Читайте також: Що це за ракети "Искандер-К", якими РФ ударила по Миколаєву 27 квітня, і чи багато їх в запасі
Склад кораблів ВМФ РФ, які були виведені із Середземного моря, зображення з відкритих джерел

Але якщо уважніше проаналізуємо дані з відкритих джерел, то побачимо два моменти: а) або в дані ВМСУ могла закрастись помилка, і біля Сирії зараз насправді стоїть більше рашистських кораблів з "Калібрами", або б) командування ВМС України знає дещо більше, і росіяни справді забрали частину крилатих ракет зі своїх кораблів, що "стирчать" в Середземному морі.

Для початку – відомо, що 22 квітня 2023 року протоку Гібралтар пройшло угрупування в складі фрегата ЧФ РФ "Адмирал Григорович", ракетних корветів Балтійського флоту "Стойкий" та "Сообразительный" і одного допоміжного танкера, і на "вході" в протоку Ла-Манш Королівські ВМС Великої Британії зустріли рівно те ж угрупування російських кораблів.

Але ж ці ракетні фрегати Балтфлоту РФ не є носіями КР "Калибр", вони озброєні лише протикорабельними ракетами. І це значить, що за минулий тиждень росіяни вивели із Середземного моря насправді лише один носій на вісім "Калібрів".

Російські кораблі в сирійському Тартусі, 22 квітня 2023 року, джерело - MT_Anderson

Більш того – супутникові знімки показують, що в сирійському Тартусі досі стоять два кораблі-ракетоносці зі складу ЧФ РФ, підводний човен "Краснодар" та ракетний корвет "Орехово-Зуево", і ці два кораблі можуть мати потенційний залп до 12 ракет "Калибр".

Водночас, флагманом угрупування ВМФ РФ в Середземному морі є фрегат "Адмирал Горшков", який може брати на борт одразу 16 крилатих ракет, "Калибр" або іншого типу. І так загалом виходить, що зараз насправді біля берегів Сирії стоїть одразу три російські кораблі, що можуть мати на борту до 28 ракет "Калибр"

Тому тут і виникають одразу два варіанти, що а) у даних ВМСУ можуть бути неточності, або б) що рашисти забрали звідти частину своїх ракет "Калибр", що можуть бути використані для нових ударів по Україні.

Російські кораблі в сирійському Тартусі, 29 квітня 2023 року, джерело - MT_Anderson
Читайте також: Рашисти "переплутали полігон" та відстріляли по Україні нестандартну Х-101, цю ракету збила наша ППО