Ворог продовжує практику бронювання своїх танків шляхом встановлення суцільної конструкції, так званого "царь-мангала", машини з яким отримали "народну" назву "танк-сараї". І хоча така конструкція певною мірою дійсно забезпечує протидію FPV-дронам, відносно забезпечення додаткового захисту від протитанкових ракетних комплексів існували запитання.
Бо так чи інакше, але такий "сарай" це про доведене до абсолюту рознесене бронювання, яке все ж таки впливає на формування та розсіювання кумулятивного струменю. Але відповідь, чи захищає "царь-мангал" від ПТРК дав ультимативну відповідь розрахунок українського протитанкового комплексу "Стугна" 33-ї окремої механізованої бригади ЗСУ.
Читайте також: Британський випалювач дронів випередить лазерний DragonFire у постачанні до війська
На відео, яке з огляду на слова бійців зняте на Курахівському напрямі, зафіксована робота цього ПТРК по ворожій бронетехніці. І першим уражається саме танк з "царь-мангалом". І однієї ракети з кумулятивною бойової частини було для цієї задачі достатньо.
Більше того, у результаті підбиття ворожого "танка-сараю" з поля бою почала втікати ще одна одиниця бронетехніки противника, яка також була спочатку підбита у корму, через що втратила хід, а потім добита. При цьому знищення ПТРК "танк-сараїв" за допомогою ПТРК є стабільним результатом, бо наприкінці відео розрахунок уражає ще один такий бронеоб'єкт.
Окрім самого знищення з ПТРК "Стугна" ворожої бронетехніки уваги заслуговує те, що у комплексі використовується новий алгоритм польоту ракети. Зокрема можливо здійснити запуск з автоматичним перевищенням, це коли ракета летить по вищій траєкторії й через певний час (на відео - 7 секунд) повертається у марку прицілу.
Такий режим унеможливлює удар ракети об землю, що можливо, якщо позиція ПТРК знаходиться у низині або на рівній поверхні, бо ракета одразу після пуску перші 40-50 метрів ракета "присаджується". Але, з огляду на відео, такий режим є опціональним, бо другий пуск, на остаточне знищення підбитого ворожого танка, проходив без нього.
Також з розмов бійців стає зрозумілим, що до ПТРК "Стугна" надходить не лише кумулятивна, а й осколково-фугасна версія ракети, яка ідеально підходить не лише для ураження ворожих захищених позицій, а й легкої бронетехніки.
Нагадаємо, що РФ почала використовувати "танк-сараї" не так давно. Бо вперше танк Т-72 з такою конструкцією був помічений у квітні, але за цей час в армії РФ така "модернізація" стала масовою. При цьому мова йде про перетворення танків на важкі БТРи.
Читайте також: Для захисту своїх розвідувальних БПЛА ворог почав ставити камери заднього огляду (фото)