xcounter
#

БМП-1 з Греції через чотири місяці все ж таки поїдуть до України: Німеччина погодилась обміняти їх на Marder

БМП-1 сухопутних сил Греції
БМП-1 сухопутних сил Греції
5119

Греція посилить ЗСУ батальйонним комплектом БМП-1, у вигляді компенсації отримає стільки ж Marder

Збройні Сили України можуть розраховувати на 40 одиниць БМП-1, які Греція погодилась передати Україні в обмін на 40 німецьких БМП Marder. Про це офіційно повідомив уряд Греції, додавши, що це стало результатом перемовин двох урядів.

Зазначимо, що мова йде про так звані "кругові постачання", коли за передачу радянської техніки країна отримує від інших союзників західну. Але справа в тому, що перемовини відносно БМП-1 Греція та Німеччина почали ще на початку травня 2022 року.

Читайте також: Польща закупила корейські FA-50: 58 млн доларів за легкий винищувач без далекобійного озброєння
БМП-1 Греція
БМП-1 у Греції далеко не основна бронемашина і доволі рідко потрапляє в об'єктив

Скоріш за все причиною настільки довгих переговорів БМП-1, яких вистачить десь на механізований батальйон, був коефіцієнт: скільки БМП-1 треба передати за один Marder. Цілком вірогідно, що Берлін наполягав зовсім не на співвідношенні 1:1. Але "кругове постачання" має пройти саме за цією формулою.

Marder
БМП Marder

Також варто нагадати, що за Military Balance Греція станом на 2021 рік мала 167 БМП-1. Але частина з них була перероблена під ЗУ-23-2 з демонтажем штатної башти і розміщенням екіпажу поза заброньованим простором.

БМП-1 зу-23-2
Деякі БМП-1 у Греції перевели на ЗУ-23-2

Також не можемо не відмітити певну інертність. Чотиримісячні перемовини відносно 40 одиниць БМП-1

відбуваються коли питання постачання до України вже західних БМП стає з кожним днем все актуальнішим і вже підіймається на офіційному рівні, хоча, на жаль,

не знаходиться у короткостроковій перспективі.

У будь-якому випадку постачання батальйонного комплекту БМП-1 для України є вкрай важливим з точки зору підтримки боєздатності підрозділів.

Нагадаємо, що на початку літа Словенія також відправила за "круговим постачанням" 35 бойових машин піхоти М-80А - югославської версії БМП-2. Через специфічну 20-мм автоматичну гармату, фактично знадобилось ще два місяці для того, щоб ці машини набули операційної готовності у лавах ЗСУ.

Читайте також: Любов до "Контакту" у рашистів досягає апогею: забронювали навіть "Тигр"