Командування Армії США продовжує аналізувати досвід Сил оборони України у відсічі рашистам з тим, щоб зробити оптимальнішою свою стратегію як на випадок «великої війни» у Європі, так і на випадок "великої війни" в Тихоокеанському регіоні. Таке переосмислення стратегії відбувається за усіма пунктами – роль артилерії та дронів на полі бою, роль танків у сучасних боях та покращення їх захисту в тому числі проти БПЛА, вдосконалення логістики та процесів ремонту техніки.
Узагальнення досвіду за цими пунктами відбувається поки що лише на теоретичному рівні, але який потім має вилитись у конкретні рішення по новим збройним програмам для Армії США. Про це йдеться у публікації порталу Defense News.
Читайте також: Як швидко можна опанувати САУ 2С22 "Богдана", якщо йдеться про людину без досвіду
Зокрема вказується, що американські військові не просто осмислюють, як саме зараз бійці ЗСУ використовують HIMARS та артилерію калібру 155-мм, але й також – що сама Армія США має вдосконалити в своєму артилерійському арсеналі.
Наприклад, серед варіантів розглядається можливість поновлення конкурсу на купівлю колісної 155-мм САУ, який американські військові запустили ще в 2020 році, але й так не довели до логічного фіналу. Також дискутується можливість збереження буксируваної артилерії калібрів 105-мм та 155-мм в розпорядженні різних родів військ армії США. Крім того, американські військові ще планують сформулювати перелік вимог до далекобійних артсистем калібру 155-мм.
Важливим пунктом до переосмислення для американських військових виявились прийоми та методи боротьби з безпілотниками на полі бою. До недавнього часу Армія США йшла по траекторії, в рамках якої боротись із БПЛА планувалось переважно використанням засобів РЕБ або ж інших засобів "некінетичного впливу".
Але практика ЗСУ на полі бою проти РФ показала, що в цьому сегменті слід робити ставку скоріше на стрілецьке озброєння або ж зенітні системи, оснащені "розумними прицілами" для стрільців.
Окрім того, американські військові на тлі досвіду України у війні проти рашистів стали задумуватись над тим, що їм треба сформувати не тільки додатковий батальйон ЗРК Patrot, але й наростити структури армійської ППО також.
Окремо в Армії США розмірковують над тим, як потрібно модернізувати M1 Abrams з поправкою саме на досвід війни РФ проти України. Цей досвід уже прямо диктує, що наприклад потрібно працювати над захистом танка в проекції згори, щоб мінізувати можливий результат від ураження безпілотником. Працювати над зменшенням маси цієї машини потрібно в першу чергу не тільки через міркування прохідності по різним типам місцевості, але й взагалі-то для того, щоб спростити процес евакуації M1 Abrams із поля бою у випадку необхідності.
Раніше Defense Express розповідав про те, що Армія США уже робить свої висновки з поля бою в Україні. Там ми навіть окремо деталізували, на чому сконцентрувались американські військові.
Крім того, ми також писали про те, що США розкрили кількість батарей Patriot й тепер ясно чому вони "на вагу золота".
Читайте також: Бойовики ХАМАСу показали свої реактивні снаряди ППО Mutabar-1, і це дуже цікава зброя