xcounter
#

ЗСУ вперше знищили "нову" танкетку рашистів, яку передали у війська менш як місяць тому

51100
Всюдиходи "Пластун-СН"
Всюдиходи "Пластун-СН"

Всього рашисти отримали на озброєння 14 таких машин із загальної замовленої партії у 50 одиниць

Сили оборони України записали до переліку вперше знищеної зброї рашистів ще одну машину російського окупаційного війська — у мережі з’явилися кадри знищеного нашими військовими ворожого гусеничного легкоброньованого всюдихода "Пластун-СН".

Це перша зафіксована втрата окупантами такої машини, яка зовсім нещодавно потрапила на озброєння російського війська — наприкінці жовтня російське міноборони повідомило про передачу першу партію машин у кількості 14 одиниць із загальної замовленої партії у 50 всюдиходів.

Читайте також: Ворог створив 6000 км укріплень на окупованих територіях України

"Пластун-СН" (СН — "специальное назначение") базується на одноіменному цивільному всюдиході "Пластун", який окупанти адаптують для військових потреб — відомо, що є два варіанти таких всюдиходів у "військовій версії", один з 82-мм мінометом і розвідувальна машина з оптико-електронною станцією; також машина може використовуватися для евакуації поранених тощо.

Машина нібито має витримувати влучання 7,62-мм куль; з особливостей — всюдихід у прямому сенсі не має жорсткого даху, роль якого за потреби відіграє звичайний тент.

Пластун-СН всюдиход
Всюдиход "Пластун-СН"

Виробник машин — підприємство "Русские машины "Пластун", темпи виробництва — 50 машин на рік або ж 4-5 машин на місяць, у планах — збільшити виробництво до 200-250 машин на рік.

Тактико-технічні характеристики всюдихода "Пластун-СН":

  • маса — 3,8 тонни;
  • ширина гусениці — 500 мм;
  • кліренс — 500 мм;
  • крейсерська швидкість — 30 км/год;
  • максимальна швидкість — 50 км/год;
  • десант — до 8 осіб під час руху на суші та до 6 осіб під час подолання водних перешкод.
Читайте також: "Українська бронетехніка" розробляє одразу декілька нових моделей бронеавтомобілів, але шасі поки таємниця