Франція посилить ЗСУ зенітними ракетними комплексами Crotale, про це повідомив президент країни Еммануель Макрон в ефірі France 2, фактично за підсумками зустрічі "Рамштайн-6", яка пройшла у Брюсселі.
Відносно кількості та строків передачі ЗРК Crotale поки офіційної інформації немає. Але, з огляду на те, що САУ Caesar та бронетранспортери VAB Франція передавала доволі швидко, навряд і в цьому випадку на це піде значний час.
Читайте також: Франція готує для ЗСУ допомогу для утилізації рашистів, в пакеті можуть бути гаубиці та версія М270
Але відносно саме кількісного показника, то можливо зробити припущення, що мова не буде йти про "десятки" одиниць. Причина цього в тому, що у самій Франції, відповідно до Military Balance за 2021 рік, на озброєнні лише 24 одиниці Crotale NG.
Водночас зараз для України не стоїть питання забезпечення одноманіття ЗРК у рядах, тому будь-яке посилення протиповітряної оборони вкрай важливе.
Crotale NG - це доволі ефективний ЗРК малої дальності дії розробки кінця 80-х початку 90-х років, який належить до армійського засобу ППО і за час свого існування проходив оновлення. Цей комплекс має "морське коріння" та серійно встановлюється на фрегати типу La Fayette, а у сухопутній версії на рухоме шасі або на причіпній платформі.
Дальність знищення цілей становить до 10 км, висота ураження цілей до 6 км. Архітектура комплексу передбачає встановлення всього комплексу на одне шасі на якому розміщується оглядова РЛС з дальністю виявлення літаків до 20 км, РЛС супроводження цілей та оптико-електронну систему виявлення цілей, яка, в залежності від погодних умов забезпечує виявлення на відстані від 10 до 19 км.
Комплекс забезпечує пуск до 8 ракет VT-1 з радіокомандою системою наведення, вони забезпечують перехоплення цілей зі швидкістю до 1800 км/год. VT-1 має велику маневровість та здатна витримувати перевантаження до 35g, а швидкість становить до 3,5 Маха. Кількість цілей, які можуть обстрілюватись одночасно складає до 4 одиниць, а швидкість реакції комплексу складає лише п'ять секунд завдяки цифровізації комплексу.
Таким чином Crotale NG має вкрай високі характеристики, які дозволяють його використовувати, як у прифронтовій зоні для знищення літаків та вертольотів противника, та і у тилу для перехоплення крилатих ракет.
Більше того, Crotale NG також знаходиться на озброєнні Греції - 9 одиниць та Фінляндії - 20 одиниць під назвою ITO 90. Тобто не виключно, що окрім Франції ці ЗРК можуть бути передані й цими країнами. Окрім того, у Південній Кореї стоїть на озброєнні доволі значна кількість локалізованої версії K-SAM Pegasus - 114 одиниць, що також говорить про відносну доступність ракет до ЗРК у випадку необхідності.
Читайте також: HAWK від США - що це за ЗРК і чи дійсно він зможе посилити протиповітряну оборону України